دریادار فدوی:

تاکتیک‌های غیرقابل پیش‌بینی نیروی دریایی سپاه دشمن را دچار وحشت کرده است

سیاست داخلی

پیگیری مأموریت تخصصی سپاه در دریا، محور توجه و تمرکز نیروی دریایی سپاه است و با همان قدرت و صلابتی که این مأموریت تخصصی را دنبال کرده و خواهیم کرد، رسالت عمومی پاسداری را نیز پی می‌گیریم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: آن چه از لایه‌های گوناگون تحرکات ما که دشمن را برای مواجهه با ما دچار وحشت و استیصال کرده است، اقدامات پشتوانه مند، تاکتیک های غیرقابل پیش بینی، توجه به عکس العمل های متهورانه و برآورد میزان تلفات مادی و انسانی در عملیاتی شدن این تاکتیک‌ها و عکس‌العمل‌ها است.

به گزارش ایلنا، دریادار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه به همراه جمعی از معاونان بخش‌های مختلف دریایی از مرکز پشتیبانی تخصصی آماد در استان فارس بازدید کرد.

فدوی در حاشیه این بازدید در جمع فرماندهان و رزمندگان نیروی دریایی سپاه با گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید محمد اثری نژاد از فرماندهان و مسئولان معاونت پشتیبانی ندسا، اظهار داشت: کانون درخشان مجاهدت رزمندگان نیروی دریایی، ایجاد این یقین و باور در ذهن و ساختار محاسباتی دشمن بوده است که قدرتی در ساختار دفاعی دریایی جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته است که جرأت تفکرسلطه جویانه و حتی تخیل هرگونه زیاده خواهی و تعدی در حوزه خلیج فارس و تنگه هرمز را از مخیله هر دشمن متجاوز، سلطه‌جو و زیاده خواهی می‌زداید.

وی افزود: به منظور شکل گیری چنین باور و یقینی، سلسله اقدامات و تمهیداتی لازم بود که از دوران دفاع مقدس و جنگ نفتکش ها تا رویارویی مستقیم نیروی دریایی سپاه با بزرگ ترین مدعی قدرت دریایی در جهان آغاز و تا بهره گیری از تجارب و ایفای نقش ویژه در قدرت و توان بازدارندگی در سال های اخیر امتداد پیدا کرد.

فدوی با بیان اینکه برای مقابله با دشمنی در مقیاس نیروی دریایی آمریکا، ایجاد قدرت و توانمندی بازدارندگی مستلزم اقدامات مؤثر و پشتوانه مندی بود، گفت: این اقدامات پشتوانه‌مند با قرار گرفتن سایر قطعات پازل و استراتژی دفاع نامتقارن همچنین روزآمد کردن مدوام تاکتیک ها، باور و یقین لازم را در ذهن و محاسبات دشمن ایجاد کرد.

وی خاطرنشان کرد: همان طور که ما تحرکات دشمن را دائما رصد می کنیم، آنها نیز تحرکات ما را زیر نظر دارند و آن چه از لایه های گوناگون تحرکات ما، دشمن را برای مواجهه با ما دچار وحشت و استیصال کرده است، اقدامات پشتوانه مند، تاکتیک های غیرقابل پیش بینی، توجه به عکس العمل های متهورانه و ناتوان کردن دشمن در محاسبه دامنه خسارات و برآورد میزان تلفات مادی و انسانی در عملیاتی شدن این اقدامات، تاکتیک ها و عکس العمل ها است.

فدوی اظهار داشت: هر بخشی از سپاه علاوه بر مأموریت های تخصصی، رسالت عمومی و ذاتی پاسداری را نیز بر عهده دارد که آن اجرای نقش و مأموریت مؤثر در هر جا و در هر محوری است که صیانت از انقلاب اسلامی ایجاب می کند.

وی افزود: پیگیری مأموریت تخصصی سپاه در دریا، محور توجه و تمرکز نیروی دریایی سپاه است و با همان قدرت و صلابتی که این مأموریت تخصصی را دنبال کرده و خواهیم کرد، رسالت عمومی پاسداری را نیز پی می‌گیریم.

کد N460967