حامیان داعش زیر ذره‌بین آمریکا

مقام‌های پلیس نیویورک و فدرال آمریکا تخمین زده‌اند که دست کم 100 شهروند این کشور احتمالاً در کنار داعش که نواحی شمال و غرب عراق را به تصرف خود درآورده‌اند، می‌جنگند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، بنابر تخمین‌های اخیر پلیس فدرال و دپارتمان پلیس نیویورک، در آوریل 2014، یک زن اهل ایالت کلورادو پیش ازسفر به سوریه برای ازدواج با یک تروریست داعش که به صورت اینترنتی با وی آشنا شده بود، دستگیر شد.

اخیراً هم، یک مرد اهل ایالت تگزاس در حالی که تلاش می‌کرد تا سوار هواپیمایی که به ترکیه می‌رود، بشود، دستگیر شد و به جرم خود در تلاش برای انجام اقدامات تروریستی و پیوستن به داعش اعتراف کرد.

در همین حال، ژنرال مارتین دمپسی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا داعش را یک تهدید مستقیم خواند و اعلام کرد که تعدادی از شهروندان اروپایی و سایر مبارزان به منطقه سفر کرده‌اند تا به این گروه تروریستی بپیوندند و همین افراد با آموزه‌های تروریستی به موطن خود باز می‌گردند.

بنابر بولتن اطلاعاتی دپارتمان امنیت کشور و پلیس فدرال آمریکا (اف.بی.آی) که روز جمعه منتشر شد، هیچ تهدید خاص یا معتبری از جانب داعش علیه کشور آمریکا وجود ندارد. البته در این بولتن نسب به افراط‌گرایان خشن که از داعش حمایت می‌کنند و می‌توانند به حملات علیه اهداف آمریکا در خارج از کشور دست بزنند، هشدار داده شده است.

مقام‌های مقابله با تروریست پلیس نیویورک نیز توجه خود را به شدت به تهدیدهای داعش و تلاش‌ها برای به خدمت گرفتن حامیان از طریق رسانه‌های اجتماعی معطوف کرده‌اند.

اخیراً نیز، مقام‌های پلیس اف.بی.آی، مردی را به نام دونالد ری مورگان که زمانی افسر پلیس در ایالت کارولینای شمالی بوده، در فرودگاه کندی دستگیر کردند.

وی مردی 44 ساله است که به تازگی مسلمان شده و نویسنده مطالب حامی افراط‌گرایی در توییتر است. وی به سوریه سفر کرده بود تا از داعش حمایت کند اما پلیس اف.بی.آی بیشتر می‌خواهد بداند که آیا این مرد می‌تواند شبه‌نظامیانی را که آمریکایی هستند و به منطقه رفته و به کشور بازگشته را شناسایی کند یا خیر. اف.بی.آی همچنین فهمیده که این مرد می‌خواسته تا سلاح و سایر تجهیزات نظامی را از طریق اینترنت به داعش بفروشد.

انتهای پیام

کد N460966