نشست شریف و زرداری برای خروج از بن‌ بست سیاسی/ هشدار درباره حملات تروریستی در پاکستان

آسیا اقیانوسیه

نشست شریف و زرداری برای خروج از بن‌ بست سیاسی و هشدار درباره حملات تروریستی در جریان تظاهرات ضد دولتی از جمله تحولات پاکستان به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر، نیشن از نشست امروز شنبه نواز شریف و آصف علی زرداری نخست‌ وزیر فعلی و پیشین پاکستان برای خروج از بن‌ بست سیاسی در این کشور خبر داد.

پیش بینی می شود زرداری که ضمن مخالفت با درخواست مخالفان برای استعفای نخست وزیر خواستار حمایت نمایندگان حزب خود از حزب مسلم لیگ شاخه نواز در مجلس شده از نواز شریف بخواهد تا گزارشی را درباره حادثه لاهور و کشته شدن چند تن از طرفداران حزب تحریک عوامی به دست پلیس برای مهار وضعیت کنونی منتشر کند.

خبر دیگر اینکه همزمان با تشدید بحران سیاسی در پاکستان سرویس اطلاعاتی این کشور ضمن هشدار درباره حملات تروریستی در جریان تظاهرات ضد دولتی گزارش داد که این احتمال می رود تروریست‌ ها از طریق خیبرپختونخوا وارد اسلام آباد شوند.

روزنامه داون نیز گزارش داد که ممنون حسین رئیس‌ جمهوری پاکستان خواستار فاصله گرفتن مردم کشورش از عناصری شده است که باعث گسترش هرج‌ و مرج در این کشور می شوند.

تظاهرات ضد دولتی در پاکستان با هدف آغاز اصلاحات انتخاباتی و انتصاب یک دولت موقت برای برگزاری انتخاباتی جدید انجام می شود زیرا در این انتخابات حزب تحریک انصاف پاکستان توانسته 34 کرسی را در مجمع ملی 342 عضوی این کشور از آن خود کند و به سومین گروه بزرگ در مجلس عوام این پارلمان تبدیل شود.

با بالاگرفتن تنش های داخلی در پاکستان، عمران خان رهبر حزب تحریک انصاف، خود را نخست وزیر بعدی پاکستان معرفی کرده و از توقف تظاهرات ضد دولتی تنها در صورت استعفای نواز شریف خبر داده است.

این اظهارات درحالیست که روزنامه نیوز از طرح چهار ماده ای دولت پاکستان برای پایان تظاهرات در اسلام آباد و تصمیم دولت برای مذاکره با عمران خان رهبر حزب تحریک انصاف خبر داده است.