اعلام موجودیت جبهه متحداعتدالگرایان بارویکرد کمک به دولت تدبیر وامید

جبهه اعتدالگرایان,اعلام موجودیت

تهران- ایرنا- «محمد ارشدی» رییس جبهه متحد اعتدالگرایان ایران اسلامی از اعلام موجودیت این تشکل سیاسی خبر داد و گفت: اعضای جبهه اعتدالگرایان کمک به دولت یازدهم را بر خود واجب می دانند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، ارشدی روز شنبه در نخستین نشست خبری جبهه متحد اعتدالگرایان ایران اسلامی ضمن اعلام آغاز فعالیت این تشکل سیاسی، افزود: دولت تدبیر و امید در مسیر رهبری حرکت می کند و ما نیز به همین سبب ما کمک به دولت را واجب می دانیم.

وی یادآور شد: جبهه متحد اعتدالگرایان ایران اسلامی به شکل مردمی و به دور از وابستگی دولتی با حضور اعضای متعهد به نظام و از طیف های مختلف فعالیت خود را آغاز کرده است.

رییس جبهه متحد اعتدالگرایان ایران اسلامی با بیان این که این جبهه به صورت فصلی فعالیت نخواهد کرد و رویکرد دائمی را مدنظر دارد، گفت: منویات رهبر معظم انقلاب، اصول قانون اساسی و حرکت بر چارچوب قانون مبنای مسیر ما است.

ارشدی خاطرنشان کرد: اصول و مبانی این جبهه بر مبنای سیاسی کاری، حزب بازی، باندی یا جناحی نخواهد بود و بر اساس اصول نظام جمهوری اسلامی ایران حرکت خواهد کرد.

وی که در انتخابات 24 خردادماه مسوولیت ستاد مردمی دکتر روحانی را برعهده داشت، افزود: دولت یازدهم خلاف اعتدالگرایی حرکت نمی کند اما اگر چنین شد این جبهه خود را موظف می داند در این مورد نکاتی را ارایه کند چرا که خط ما با دولت ها تغییر نخواهد کرد و بدنبال جاری بودن مکتب اعتدالگرایی هستیم.

رییس جبهه متحد اعتداگرایان ایران اسلامی درباره اعضای هیات رییسه این جبهه نیز گفت: اعضای هیات رییسه جبهه اعتدالگرایان شنبه آینده انتخاب می شوند که در آن تعدادی از نمایندگان مجلس، برخی از اعضای دولت های فعلی و گذشته و تعدادی از علما و افراد صاحب نام حضور خواهند داشت.

ارشدی یکی از اهداف این جبهه را برنامه ریزی برای انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی عنوان کرد و افزود: رویکرد جبهه متحد اعتدالگرایان در مجلس آینده نمود خواهد کرد.

وی اظهارامیدواری کرد کسانی که خط مشی اعتدالگرایی را دارا هستند در مجلس آینده حضور یابند و نیمی از اعضای مجلس آینده را خط مشی اعتدال گرایی تشکیل دهد.

رییس جبهه متحد اعتدالگرایان ایران اسلامی تصریح کرد: با تشکیل این جبهه سعی داریم از حرکت فردگرایی به سمت حرکت گروهی پیش برویم؛ چون معنای اعتدال به افراد خاصی بازنمی گردد و گروه های زیادی را شامل می شود.

ارشدی با بیان این که جبهه متحد اعتدالگرایان بدنبال حرکت جدیدی در احزاب کشور است، گفت: جبهه ما از اشخاص و احزاب اصلاح طلب، اصول گرا ، اعتدال گرا و معتدل برخوردار خواهد بود.

وی ادامه داد: این جبهه منشور خاص خودش را دارد که همه اعضا آن را رعایت می کنند؛ البته اصلی ترین نکته ما تبعیت از رهبر معظم انقلاب است و وظیفه خود می دانیم که رهنمودهای ایشان را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

رییس جبهه متحد اعتدالگرایان ایران اسلامی همچنین بر ضرورت بهره گیری از نظرات بزرگان کشور در این جبهه تاکید کرد و گفت: این جبهه از نظرات شخصی و مشورتی افرادی همچون آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی که نقطه عطفی در اعتدال دارد بهره می گیریم؛ البته سعی می کنیم از نظرات حجج الاسلام و المسلمین «علی اکبر ناطق نوری» و «سید حسن خمینی» بهره بگیریم.

ارشدی درباره مجوز جبهه اعتدالگرایان نیز اظهار داشت: اقدامات لازم برای مجوز انجام شده و مراحل قانونی در حال اجرا است؛ اسامی احزاب زیر مجموعه را نیز در آینده و بعد از مراحل اخذ مجوز اعلام می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در جبهه اعتدالگرایان می خواهیم افکار صالح را کنار هم بگذاریم و حد وسط را درنظر داشته باشیم؛ همانگونه که دولت یازدهم از وزرای اصلاح طلب و اصولگرا بهره برد ما نیز از افراد هر دو طیف سیاسی استفاده می کنیم.

رییس جبهه متحد اعتدالگرایان ایران اسلامی همچنین از دیگر برنامه های این جبهه را بهره گیری نظرات روسای جمهوری گذشته خبر داد.

ارشدی تصریح کرد: مهم ترین نکته برای ما قانون اساسی است و از کسانی که محکومیت قضایی داشته باشند در این جبهه استفاده نخواهیم کرد.

وی یادآور شد: موضع جبهه متحد اعتدالگرایان درباره فتنه 88 هم مشخص است و تابع نظر رهبر معظم انقلاب و نظام هستیم چرا که فرمایشات ایشان همیشه فصل الخطاب است.

این فعال سیاسی همچنین درباره حضور افرادی که در فتنه 88 حضور داشته اند، گفت: البته کسانی که از فتنه اعلام برائت کنند یا دادگاه رای به بی گناهی آنها بدهد و همچنین از نیروهای انقلابی باشند، در کنار ما خواهند بود؛ اما کسانی که برخلاف اصل نظام و ولایت فقیه حرکت کنند در این جبهه جایی نخواهند داشت.

ارشدی در پاسخ به سوالی درباره رویکرد دولت تدبیر و امید نسبت به احزاب اظهارداشت: دکتر روحانی انسانی مردمی و حزب گرا است و دولت تمایل خود را برای فعالیت احزاب قانونمند در چارچوب نظام نشان داده که مناسب است.

سیام.7261**1336
کد N460714