در گفتگو با مهر مطرح شد:

انتشار اسامی بورسیه ها از طریق مراجع قضایی قابل پیگیری است/ سازمان بازرسی ورود کند

مجلس

نائب رئیس کمیسیون قضایی حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت:انتشار این اسامی به حیثیت افراد صدمه وارد کرده است لذا از طریق مراجع قضایی قابل پیگیر است.

موسی غضنفر آبادی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر با انتقاد از اقدام وزارت علوم در انتشار اسامی تعدادی از بورسیه ها گفت: هنوز تخلف این افراد اثبات نشده است و انتشار این اسامی راه برخورد با تخلفات نیست فقط اذهان مردم را مشوش می کند.

نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی گفت: هر چند انتشار این اسامی از سوی وزارت علوم تکذیب شد اما باید متخلفان در افشای این اسامی معرفی شوند زیرا نمی توان این توجیه را پذیرفت که بدون اطلاع وزارت علوم این اسامی منتشر شده اند.

عضو فراکسیون رهروان مجلس تصریح کرد: انتشار این اسامی به حیثیت افراد صدمه وارد کرده است لذا از طریق مراجع قضایی قابل پیگیر است.به عنوان مثال یکی از نمایندگان مجلس خود و خانواده اش از بورس استفاده نکرده اند اما نام وی در لیست بورسیه ها آمده بود.

وی ادامه داد: تکلیف پرونده های بورسیه ها باید از طریق سازمان بازرسی و یا تحقیق و تفحص مجلس مشخص شود.

غضنفر آبادی تاکید کرد: سیاسی کاری های وزارت علوم بیش از همه به دانشجویان آسیب می رساند و فضای جامعه را به چالش می کشد.

 به گزارش مهر پیش از استیضاح وزیر علوم برخی سایت های منتسب به دولت اسامی بورسیه هایی را که دولت غیر قانونی می خواند منتشر کردند.البته پس از مدتی وزرات علوم این فهرست را تکذیب کرد.