هشدار امام جماعت کانادا نسبت به جذب نیرو برای داعش

یکی از امامان جماعت‌ کاناد که به‌ خاطر موعظه‌های صلح‌طلبانه‌اش مشهور است ضمن هشدار نسبت به اینکه گروه شبه‌نظامی داعش به طور فعالانه در کانادا در حال سربازگیری است، گفت: یکی از اعضای این گروه تروریستی وی را تهدید به مرگ کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، سید سهروردی، مؤسس شورای عالی اسلامی کانادا از مقامات کانادا و غرب خواست تا مبارزات خود علیه جنبش‌های افراطی و تروریستی را تشدید کنند.

وی به شبکه تلویزیون سی.بی.‌سی گفت: کاملاً مطمئنم که در نزدیک ما، در دانشگاه‌ها، کالج‌ها، عبادتگاه‌ها، جامعه و کشورمان این سربازگیری در حال انجام است. یک مرد مسلمان از اوتاوا که دوشادوش شبه‌نظامیان داعش در موصل، واقع در شمال عراق مبارزه می‌کند در صفحه فیس‌بوک مرا تهدید به مرگ کرده است.

سید سهروردی افزود: او مرا به خاط محکوم کردن داعش محکوم می‌کند و می‌گوید که من یک امام منحرف هستم و نوع اسلامم، نوع درستی نیست. اما چنین تهدیدهایی چیز جدیدی نیستند. من از سوی خیلی‌ها تهدید به مرگ شده‌ام. درست ماه گذشته میلادی در یکی از وب‌سایت‌ها مرا تهدید به مرگ کرده بودند.

سرویس‌های اطلاعاتی در فوریه سال جاری میلادی گفتند، دست کم 130 کانادایی دوشادوش شبه نظامیان داعش در عراق و سوریه مبارزه می‌کنند.

سید سهروردی گفت: سه تن از جوانان شهر کالگاری واقع در جنوب کاناد به ‌خاطر مبارزه برای داعش در عراق و سوریه کشته شدند. یکی از آن‌ها برای من خیلی آشنا بود. شبه‌نظامیان داعش مردم کانادا را شست‌و‌شوی مغزی می‌دهند.

سید سهروردی همچنین اعتصاب غذای 48 ساعته‌ای را با هدف ایجاد آگاهی از خطرناک بودن ماهیت داعش آغاز کرده و به جیمز فولی، خبرنگار آمریکایی که در یک فیلم ویدئویی منتشر شده توسط گروگان‌گیر داعشی‌اش سربریده شد، ادای احترام کرد.

انتهای پیام

کد N460539