مرکل نزدیک‌ترین مقام ارشد جهان به پوتین

بر اساس گزارشات منتشر شده، آنگلا مرکل نزدیک‌ترین رهبر به ولادیمیر پوتین است به طوریکه بیشترین تماس‌های تلفنی پوتین در سال جاری میلادی با مرکل بوده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری ایلاف، بر اساس گزارشات منتشر شده، روابط میان آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در سال‌های اخیر افزایش یافته و در حال حاضر روابط مستحکم و ثابتی با هم دارند و مرکل نزدیک‌ترین رهبر به پوتین است.

از زمان وقوع رخدادهای اخیر در شرق اوکراین و پیوستن شبه جزیره کریمه به روسیه، پوتین از نظر بین‌المللی به حاشیه رفت و دیگر تنها مرکل به سخنان وی گوش می‌دهد و به تماس‌هایش پاسخ می‌دهند.

بر اساس آمارهای منتشر شده از میان 120 تماس تلفنی که پوتین با رهبران جهانی از آغاز سال جاری میلادی داشته، 33 تماس را با مرکل داشته است.

به گزارش روزنامه‌ "دی ولت"، فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه که 15 تماس تلفنی با پوتین داشته در ردیف دوم و باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا با 10 تماس تلفنی در ردیف سوم قرار دارد.

با وجود اینکه این اعداد و ارقام تصویری از یک رهبر ناامید را نشان می‌دهند که نیاز دارد کسی به سخنان وی گوش دهد، اما معاونان پوتین در کرملین اعلام کرده‌اند که وی مخالف صحبت کردن با رهبران دیگر است.

همچنین اوج تماس‌های تلفنی پوتین به وسیله خط داغ کرملین در ماه مارس بوده است.

به گزارش روزنامه‌ی مذکور، پوتین 24 تماس تلفنی دیگر در ژوئیه داشته یعنی زمانی که بسیاری از کشورها پس از سقوط هواپیمای مالزی و کشته شدن 298 سرنشین آن از روسیه انتقاد کردند.

سخنگوی دولت آلمان نیز اعلام کرد که گفت‌و‌گوهای مرکل با پوتین در ششم و شانزدهم اوت بر درخواست آلمان از روسیه برای توقف ارسال سلاح و نیرو برای شورشیان در شرق اوکراین متمرکز بود این در حالی است که پوتین ضمن تکذیب این مسأله به مرکل اعلام کرده که کمک‌های بشردوستانه به منطقه درگیر می‌فرستند.

انتهای پیام

کد N460356