داعش: ما در خیابان های شیکاگو هستیم

تسنیم نوشت:

گروه تروریستی داعش در فضای مجازی اقدام به تهدید مردم شهر شیکاگوی آمریکا کرد.

به گزارش واشنگتن تایمز، گروه تروریستی داعش در اقدامی جدید مردم آمریکا را تهدید کرد. این گروه در صفحه مجازی تویئتر اقدام به ارسال صدها پیام تهدید آمیز خطاب به مردم شهر شیکاگو کرد. در صفحه ای که به نام« پیام داعش به مردم آمریکا» (#AMessageFromISIStoUS )ایجاد شده یکی از اعضای منتسب به این گروه عکسی را منتشر کرده که در آن خطاب به مردم شیکاگو می گوید: ما در خیابان های شما هستیم.

این عکس در خیابان 307 شیکاگو گرفته شده است، که فردی ناشناس  یادداشتی به دست دارد که روی آن نوشته است:« سربازان دولت اسلامی عراق و سوریه به زودی از اینجا عبور خواهند کرد.»

مراجع امنیتی شهر شیکاگو و نیز پلیس فدرال آمریکا در این باره اظهار نظری نکرده اند. چاک هیگل، وزیر دفاع آمریکا اخیرا اظهار داشت:« فعالیت های داعش فراتر از هر مرزی است و این گروه با تامین مالی خوبی که شده و توانایی های تاکتیکی و استراتژیک نظامی  فراتر از هر گروه تروریستی دیگر قرار دارد و ما باید برای همه چیز آماده باشیم.»

مقامات کشورمان از جمله وزیر امور خارجه بارها نسبت به گسترش افراطی گری و خشونت در منطقه و فراتر از آن هشدار داده بودند و  خواستار اقدام جمعی بین المللی برای کنترل و نابودی این جریان ها شده بودند.

49261

کد N460197