نظر نوباوه درباره بازنشستگی برخی چهره های قدیمی دنیای سیاست در ایران: بازنشستگی شان هم سیاسی است

ایسنا نوشت:

یک نماینده اصولگرای مجلس با تأکید بر این‌که اصطلاح بازنشستگی سیاسی اغلب خودخواسته و بیشتر جنبه سیاسی دارد، گفت: استفاده از تراوشات فکری و تجربیات افراد باتجربه سیاسی می‌تواند با حفظ منافع ملی مفید باشد.

بیژن نوباوه با بیان این‌که اصطلاح بازنشستگی زمانی به کار برده می‌شود که دوران خدمت فردی در یک اداره به اتمام رسیده باشد و طبق قانون آن فرد باید بازنشسته شده و دیگری جایگزین وی شود، گفت: اما به کار بردن این اصصلاح برای افراد چهره و سیاسی می‌تواند خودخواسته باشد که اغلب برای مسائل سیاسی و به نوعی ضربه زدن به دیگران اطلاق می‌شود که عملا کاربردی ندارد.

این نماینده اصولگرای مجلس، گفت: البته استفاده از تراوشات فکری، روحی و تجربیات افراد در هر شرایطی اگر به سود کشور و با حفظ منافع ملی باشد مفید خواهد بود.

او گفت: اما برخی از این افراد سیاسی ممکن است سیطره و نوع کارشان تغییر کند یا کاهش فعالیت داشته باشند اما این‌که این افراد خودشان را از همه صحنه‌ها دور کنند و در خانه بنشینند نشدنی است.

نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه گفت: افرادی که به نوعی بازنشسته می‌شوند و امکان فعالیت در سطوح دولتی برایشان وجود ندارد باید بر اساس قانون اجازه دهند نیروهای جوان وارد عرصه شده و جایگزین آنها شوند. در واقع نوع استفاده از افراد باتجربه باید به گونه‌ای باشد که نیروهای جوان هم امکان فعالیت داشته باشند.

 

45231

 

 

کد N460018