با هدف ارتقاء فرهنگ حقوقی و قضایی؛

حمایت دستگاه قضا از هنرمندان متعهد

سينما,قوه قضاييه

معاون فرهنگ عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه با تاکید بر نقش فرهنگ‌ساز آثار سینمایی گفت: مضامین بکار رفته در آثار به طور مستقیم بر رفتار و منش مخاطبان تاثیر می‌گذارد که دستگاه‌های ذیربط باید با حمایت از تولیدات هنری، زمینه فعالیت هنرمندان متعهد و تولید آثار ارزشی را فراهم کنند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) محسن حاجی بابایان در نشست مشترک با مسئولان انجمن سینمای جوانان ایران با بیان این که معاونت فرهنگی قوه قضاییه می تواند زمینه‌های دسترسی سینماگران را به مستندات موجود در دستگاه قضا ایجاد کند، اظهار کرد: دسترسی به واقعیات و نگارش فیلم نامه با رعایت شئونات مربوط، اثر را باورپذیرتر خواهد کرد.

وی انجمن سینمای جوانان را یکی از مکان‌های ورود معاونت فرهنگی برای تعامل با استعدادهای سینمایی دانست و افزود: با بررسی ظرفیت‌های موجود، انجمن و دستگاه قضا می‌توانند در تولید برخی آثار فاخر مشارکت کنند.

حاجی باباییان تشکیل کارگاه نقد و آموزش برای سینماگران و ارائه نظرات کارشناسی در مرحله نگارش فیلمنامه و نیز حضور در بخش داوری جشنواره فیلم کوتاه را از جمله اقدامات عملی دستگاه قضا برای تقویت و حمایت از سینماگران عنوان کرد و خاطرنشان کرد: نقش حمایتی قوه قضاییه بهتر از نظارت می‌تواند عامل دلگرمی هنرمندان باشد.

وی بیان غیرمستقیم مشکلات ملموس جامعه در قالب فیلم را در تضمین گیشه موثر دانست و تصریح کرد: سبک زندگی اسلامی، توجه به امر فرزندپروری و ازدیاد جمعیت و پیوست فرهنگی به عنوان شاخص‌های مهم توسعه مورد تاکید مقام معظم رهبری از جمله موضوعاتی هستند که زمینه‌های فراوانی برای پردازش و ساخت فیلم دارند.

مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران نیز در این نشست با بیان این که یادگیری مهارت فیلمسازی به تنهایی کافی نیست و اولویت این انجمن، ایجاد فضای سالم و جهان بینی درست برای فراگیران است، اظهار کرد: این رویکرد، زمینه را برای ساخت آثار ارزشی با مضامین اخلاقی، تربیتی و مفاهیم دینی فراهم می کند.

حبیب ایل بیگی گفت: سینما یک هنر وارداتی است که برای تبیین و انتقال مفاهیم و ارزش ها در این حوزه باید هزینه و زمان بیشتری صرف کرد و از آموزش‌های زیرپوستی و پیام‌های غیرمستقیم استفاده کرد.

ایل بیگی با بیان این که پیشرفت‌های فنی، فیلمسازی در شرایط فعلی را تسهیل کرده است، گفت: یکی از امتیازات اصلی جامعه ما وجود ایده‌های بکر و اندیشه‌های خلاق جوانان است که نیاز به هدایت و حمایت دارند.

وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف اصلی انجمن، حمایت از آثاری است که نماینده‌ شایسته و تأثیرگذار برای انقلاب اسلامی و مردم کشور باشند، افزود: توجه به ارزش‌های انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس با بیانی غیرشعاری و غیرسطحی و توجه به مسائل انسانی، اخلاقی و تربیتی شامل مفاهیم قرآنی، رستگاری، ایمان، تقوا و. . .، توجه به جغرافیای شهری، فرهنگ بومی، آیین‌ها و مراسم مناطق مختلف از موضوعات دارای اولویت برای حمایت انجمن هستند.

مدیرعامل انجمن سینمای جوانان تاکید کرد: انجمن به لحاظ خدمات و نحوه فعالیت، نوع مشابهی در سایر کشورها ندارد و امکاناتش برای هنرمندان مستعد در میان کشورها منحصربه فرد است.

در پایان این نشست، بر تهیه پیش‌نویس تفاهم‌نامه همکاری معاونت فرهنگی قوه قضاییه و انجمن سینمای جوانان ایران توافق شد.

انتهای پیام

کد N459840