با اشاره به اختلاف نمایندگان و کمیسیون فرهنگی

هیات رییسه قبل از انتخاب ناظران هیات نظارت بر مطبوعات تصمیم گیری کند

مجلس

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هیات رییسه مجلس با توجه به اختلاف نمایندگان با کمیسیون فرهنگی درباره انتخاب کاندیداهای ناظران هیات نظارت بر مطبوعات تصمیم گیری می‌کند.

بهروز نعمتی،سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر با اشاره به استفساریه اصلاح بخشی از آیین نامه داخلی مجلس درباره انتخاب ناظران هیات نظارت بر مطبوعات گفت: مطابق بند ده، ماده بیست و چهار زمانی که اختلافی میان نمایندگان،کمیسیون ها درخصوص طرح یا لایحه ای وجود دارد هیات رییسه باید قبل از بررسی طرح در صحن علنی، تصمیم گیری کند و پس از تصمیم، طرح در دستور کار مجلس قرار گیرد.

وی افزود: من با لاریجانی و سالک رییس کمیسیون فرهنگی نیز این مساله را مطرح کرده‌ام و اختلاف جدی میان تصمیم کمیسیون و نمایندگان وجود دارد وگرنه انتخاب ناطران مجلس در هیات نظارت بر مطبوعات و صداو سیما سه هفته طول نمی‌کشید.

سخنگوی هیات رییسه با اشاره به تلاش برخی از نمایندگان برای تصویب دو طرح دو فوریتی در خصوص نحوه انتخاب ناظران مجلس گفت: این دو طرح کلی و برای آینده است اما هیات رییسه باید قبل از انتخاب ناظران به اختلاف نمایندگان و کمیسیون فرهنگی توجه کرده و تصمیم گیری کند کهتاکنون هیات رییسه تصمیمی نگرفته است.

به گزارش مهر،نعمتی سخنگوی هیات رییسه، روز سه شنبه گذشته در صحن علنی مجلس در تذکری آئین‌نامه‌ای با محرز دانستن وجود ابهام در انتخاب ناظران مجلس بر هیأت نظارت بر مطبوعات از سوی رئیس مجلس، خطاب به لاریجانی گفت: دو هفته گذشته شما در جریان این موضوع، طبق ماده 218 آئین‌نامه داخلی، وجود ابهام در این زمینه را محرز دانستید، امروز پس از گذشت این مدت دوباره انتخاب ناظران مجلس بر هیأت مذکور در دستور کار خانه ملت قرار گرفته است، باید پرسید چه ابهامی در این موضوع برطرف شده که مجدد این موضوع در دستور کار قرار گرفته است.

نعمتی گفت: خواهش می‌کنم طرح استفساریه تقدیم شده به هیأت رئیسه را در دستور کار قرار دهید، نظر مجلس را اخذ کنید و پس از آن بگویید اگر مجلس گفت همین افراد معرفی شده کاندیدای هیأت نظارت بر مطبوعات باشند که ما حرفی نداریم ولی اگر غیر از این باشد، شما یک حقی را از نمایندگان مجلس تضییع می‌کنید، این موضوع را به جد مورد بررسی قرار دهید و حق نمایندگان مجلس را تضییع نکنید.

همچنین پیش از این جواد هروی در گفتگو با مهر از تلاش برخی از نمایندگان مجلس برای تصویب دو طرح دو فوریتی در خصوص نحوه انتخاب نمایندگان ناظر بر هیات نظارت در مطبوعات و صدا و سیما خبر داده بود.

حمید رسایی و محمد نبویان دو کاندیدای معرفی شده از سوی کمیسیون فرهنگی به عنوان ناظران مجلس در شورای نظارت بر مطبوعات هستند.