نخست‌وزیر جدید تایلند از مردم خواست تا دیگر به مسئله کودتا نپردازند

رهبر خونتای تایلند پس از آنکه به عنوان نخست‌وزیر این کشور انتخاب شد، در سخنرانی از ملت تایلند خواست تا دیگر به کوتای چشمگیری که در مه سال جاری میلادی تحت رهبری وی صورت گرفت، نپردازند.

رهبر خونتای تایلند پس از آنکه به عنوان نخست‌وزیر این کشور انتخاب شد، در سخنرانی از ملت تایلند خواست تا دیگر به کوتای چشمگیری که در مه سال جاری میلادی تحت رهبری وی صورت گرفت، نپردازند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ژنرال پرایوت چان اوچا، رهبر کودتای تایلند که به عنوان نخست‌وزیر این کشور انتخاب شده در این سخنرانی گفت: اینکه بگوییم آیا این کودتا خوب بوده یا بد هیچ فایده‌ای ندارد. من هرگز نگفته‌ام که تمامی اقداماتم درست یا غلط بوده‌اند. من مسئولیت اقدامات خودم را به عهده می‌گیرم. دیگران نیز باید مسئولیت کارهای خودشان را به عهده گیرند.

ژنرال پرایوت که فرمانده ارتش تایلند نیز محسوب می‌شود، در این سخنرانی 90 دقیقه‌ای خود به موضوعات مختلفی از جمله تجارت غیرقانونی عاج تایلند و اقدامات قاچاق انسان با استفاده از کشتی‌های ماهیگیری پرداخت.

وی در این سخنرانی به انتصاب خود به عنوان نخست‌وزیر اشاره‌ای نکرد.

انتخاب ژنرال پرایوت به عنوان نخست‌وزیر تایلند سرپوشی قانونی برای یک شورای نظامی موسوم به "شورای ملی برای صلح و نظم" است که از زمان کودتا بدون اعتراض زمام امور کشور را به‌دست گرفته است.

این مساله در زمانی صورت گرفته که اقتصاد تایلند در تلاش است تا پس از ماه‌ها تظاهرات خشونت‌آمیز خیابانی سرپا بایستند.

ژنرال پرایوت در این سخنرانی به یک نقشه راه یک ساله اشاره کرد که شامل انتصاب یک شورا برای نظارت بر اصلاحات ملی، یک دولت موقت و برگزاری انتخابات در اواخر سال 2015 میلادی است.

ارتش تایلند پس از آنکه زمام امور کشور را به‌دست گرفت، صدها تن از سیاستمداران، فعالان و اساتید دانشگاه را در مکان‌های نامشخصی نگه داشت اما اتهامات تجاوز در دادگاه‌های نظامی به اضافه نشانه‌های مبارزه‌طلبی در محوطه‌های دانشگاهی تایلند ادعای ژنرال پرایوت مبتنی بر اینکه این خونتا بازگشت خوشبختی به مردم است را متزلزل می‌کند.

انتهای پیام

کد N459730