جنگنده‌های آمریکایی 90 حمله علیه مواضع داعش انجام داده‌اند

ایسنا نوشت:

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد از زمان آغاز حملات هوایی جنگنده‌های آمریکایی علیه مواضع داعش در عراق 90 حمله انجام شده است.

به گزارش شبکه خبری اسکای‌نیوز عربی، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که از میان این 90 حمله 57 حمله هوایی برای حمایت از نیروهای عراقی جهت بازپس‌گیری سد موصل از گروه "دولت اسلامی" (داعش)، صورت گرفته و این حملات‌ها موفقیت‌آمیز بوده است.

جنگنده‌های آمریکایی حملات هوایی خود علیه مواضع داعش را در 8 اوت جاری آغاز کردند.

در همین راستا یک منبع نظامی کرد اعلام کرد که نیروهای پیش‌مرگ کردستان عراق برای در دست گرفتن کنترل منطقه‌ جلولاء در استان دیالی به این منطقه حمله کردند.

همچنین به گزارش منابع، نیروهای پیش‌مرگ کنترل ایست بازرسی "کوباشی" در نزدیکی منطقه "السعدیه" را در دست گرفتند و خسارت‌های زیادی به گروه داعش وارد کردند.

به گزارش منابع امنیتی، نیروهای ارتش عراق و نیروهای پیش‌مرگ کردستان در حال حاضر در تلاش برای بازپس‌گیری دو شهرک در شمال عراق از گروه داعش هستند.

این منابع اعلام کردند نیروهای کردستان عراق با حمایت جنگنده‌های آمریکا کنترل منطقه‌ای در نزدیکی ورودی شرقی شهر جلولاء در شمال شرقی بغداد را در دست گرفتند.

همچنین گروه داعش از ساکنان استان نینوا خواست شناسنامه‌های خود را تحویل بدهند تا شناسنامه‌های جدیدی را که شعار گروه داعش روی آن باشد برای آن‌ها صادر شود.

از سوی دیگر،وزیر خارجه بلژیک اعلام کرد که این کشور کمک‌های بشردوستانه‌ای را از طریق اربیل به شمال عراق می‌فرستد.

به نقل از شبکه‌ی خبری روسیه الیوم، دیدیر ریندرز، وزیر خارجه بلژیک در بیانیه‌ای اعلام کرد: بلژیک در چارچوب نشست شورای وزرای خارجه اتحادیه اروپا و با همکاری وزارت دفاع و کشور تصمیم گرفته تا کمک‌های بشردوستانه را از طریق اربیل به شمال عراق بفرستد.

در این بیانیه آمده است که ارائه این کمک‌ها با موافقت مقامات عراقی و با هواپیمای C-130 هرکولز به‌طور مستقیم به شمال عراق فرستاده می‌شود.

ریندرز از هفته پیش در نشست شورای وزیران خارجه اتحادیه اروپا حمایت بلژیک از طرح‌های این اتحادیه در شمال عراق را اعلام کرده بود.

49261

کد N459681