جنگ اشغالگران قدس با مردم فلسطین/

ادامه حملات اسرائیل به نوار غزه/شلیک 130 موشک به مناطق صهیونیست نشین

آفریقا و خاورمیانه

حملات هوایی و توپخانه ای ارتش رژیم صهیونیستی به مناطق مسکونی همچنان ادامه دارد و گروههای مقاومت هم در پاسخ به این جنایات، دهها موشک به اهداف نظامی رژیم صهیونیستی شلیک کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، رژیم صهیونیستی از 17 تیر، جنگ تمام عیار و وحشیانه ای را علیه مردم غزه به راه انداخته است که هر چند در چند مقطع با آتش بس کوتاه مدت سه روزه، پنج روزه و یک روزه که بارها از سوی این رژیم نقض شد، شدت حملات صهیونیستها کاهش یافت، با این حال حملات به مناطق مختلف نوار غزه همچنان ادامه دارد که تا کنون بیش از دو هزار و 70 نفر شهید و بیش از 10 هزار نفر زخمی شده اند و دهها هزار نفر دیگر آواره و هزاران خانه، مدرسه، مسجد و بیمارستان نیز تخریب شده است.

شنبه۱۳۹۳/6/1

۰۹:۴۲ مخالفت رژیم صهیونیستی با طرح پیشنهادی اتحادیه اروپا

به دنبال ارائه طرح پیش نویس قطعنامه ای از سوی اتحادیه اروپا به شورای امنیت در خصوص آتش بس فراگیر در نوار غزه، رژیم صهیونیستی مخالفت خود را با اجرای این طرح اعلام کرد.

۰۹:۱۸متن طرح پیشنهادی اتحادیه اروپا به شورای امنیت درباره آتش بس فراگیر در غزه

منابع دیپلماتیک از ادامه رایزنیها میان نمایندگان کشورهای عضو شورای امنیت در خصوص طرح پیشنهادی اتحادیه اروپا برای برقراری آتش بس دائم در نوار غزه خبر دادند.

کشورهای عضو در اتحادیه اروپا با ارائه طرح پیش نویس قطعنامه ای به شورای امنیت در خصوص برقراری آتش بس فراگیر در نوار غزه خواهان رفع محاصره نوار غزه و آتش بس دائم در این منطقه شدند.

منابع دیپلماتیک در این خصوص اعلام کردند که رایزنیها میان نمایندگان کشورهای عضو در شورای امنیت، درخصوص طرح پیشنهادی اروپا برای آتش بس دائم در نوار غزه که روز پنج شنبه ارائه شده است، همچنان ادامه دارد.

جمعه  ۱۳۹۳/۵/۳۱

۱۷:۴۳ افزایش شهدای حملات صهیونیستها به 2090/شلیک موشکهای مقاومت به مناطق صهیونیست نشین

منابع بیمارستانی فلسطینی اعلام کردند: تعداد شهدای فلسطینی به دو هزار و 90 نفر و تعداد مجروحان به 10 هزار و 500 نفر رسیده است.

از سوی دیگر جنگنده های رژیم صهیونیستی مناطق غربی غزه را بمباران کردند در مقابل گروههای مقاومت فلسطین، اشکول و کیسوویم را با موشک 107 و خمپاره هدف قرار دادند.

این در حالی است که رسانه ها از نشست تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر با ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان و خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس در دوحه و بررسی راههای توقف حملات رژیم صهیونیستی به غزه خبر دادند.


۱۶:۳۴ فرودگاه "ملکه علیا" اردن در خدمت صهیونیستها

منابع آگاه اعلام کردند: فرودگاه بین المللی ملکه علیا در اردن به علت بی ثباتی در فرودگاه بن گورین در سرزمین های اشغالی بر اثر حملات موشکی مقاومت شلوغ شده است.

این منابع بیان کردند: بسیاری از خارجی ها که مایل به سفر به فلسطین اشغالی هستند به دلیل مشکلات امنیتی مایل به استفاده از فرودگاه بن گورین نیستند و ترجیح می دهند که از فرودگاه ملکه علیا استفاده کنند.

به گفته این منابع، نه تنها خارجی ها بلکه خود صهیونیستها نیز به فرودگاه ملکه علیا در اردن اقبال نشان می دهند.


۱۳:۵۸ بزرگترین اتحادیه دانشجویی کانادا رژیم صهیونیستی را تحریم کرد

اتحادیه دانشجویان کانادایی که بزرگترین اتحادیه دانشجویی در کانادا محسوب می شود و 300 هزار دانشجو را شامل می شود به علت حمله رژیم صهیونیستی به غزه این رژیم را تحریم کرد.

در نشست این اتحادیه که در دانشگاه رایرسون در شهر تورنتو کانادا برگزار شد، با اجماع این تصمیم گرفته شد.

آنا گولدوانچ عضو شورای مرکزی این اتحادیه اعلام کرد: تصمیم شامل اعمال مجازاتها، محدودیت های سرمایه گذاری است و تدابیر دیگری برای همبستگی با ملت فلسطین به عمل آمد.

راژین هولیت رئیس اتحادیه دانشجویان دانشگاه رایرسون نیز گفت: اسرائیل مرتکب جنایات جنگی علیه ملت فلسطین می شود و دانشگاههای که روابط با آن را حفظ می کنند در جنایات جنگی آن سهیم هستند

۱۳:۳۱ واکنش حماس به قطعنامه شورای امنیت/فرار دسته جمعی صهیونیستها از اشکول

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) قطعنامه شورای امنیت را در صورتی که خواسته های ملت فلسطین شامل رفع محاصره و توقف تجاوزات را به دنبال نداشته باشد الزام آور ندانست.حسام بدران سخنگوی حماس تاکید کرد: قطعنامه شورای امنیت اگر خواسته های ملت فلسطین را برآورده نکند الزام آور نیست.

وی سفر خالد مشعل به قاهره به همراه ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان را تکذیب کرد.

این در حالی است که منابع صهیونیستی از فرار هزاران نفر از شهرک نشینان اشکول از این منطقه به سوی شهرهای دیگر سرزمین های اشغالی به علت حملات موشکی تلافی جویانه مقاومت فلسطین خبر دادند.

همزمان منابع فلسطینی اعلام کردند: مقاومت فلسطین 11 مزدور رژیم صهیونیستی را در غزه اعدام کرده است.
 

۱۰:۲۳ شهادت 561 کودک فلسطینی از ابتدای حملات صهیونیستها به غزه

منابع بهداشتی فلسطینی از شهادت 2078 نفر از ابتدای تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه که 561 کودک در میان آنها دیده می شود در 45 روز گذشته خبر دادند.

این منابع همچنین به زخمی شدن 10345 نفر که در میان آنها3189 کودک دیده می شود اشاره کردند. از سوی دیگر توپخانه رژیم صهیونیستی اردوگاه مخیم البریج در مرکز غزه را هدف قرار داد.جنگنده های این رژیم نیز منزل شبیر در خانیونس را بمباران کردند.هواپیماهای بدون سرنشین این رژیم منزلی را در بیت لاهیا هدف قرار دادند.

۰۸:۴۶ صهیونیستها 20 هزار تن مواد منفجره بر سر مردم غزه ریخته اند/شلیک موشکهای مقاومت به بن گوریون

رسانه های خارجی از ادامه حملات رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف نوار غزه و شلیک موشکهای مقاومت به شهرکهای صهیونیست نشین و فرودگاه بن گوریون و شهادت 38 فلسطینی در روز پنجشنبه خبر دادند.

 شبکه المیادین گزارش داد وزارت کشور فلسطین اعلام کرد اشغالگران، 20 هزار تن مواد منفجره بر سر مردم بی دفاع غزه ریخته اند که معادل شش بمب اتمی است.

این در حالی است که آمار شهدای فلسطینی در روز پنجشنبه به 38 نفر رسیده است. جنگنده های اسرائیلی شب گذشته غرب شهر غزه را بمباران کردند، قایقهای توپدار اسرائیلی هم، سواحل رفح را گلوله باران کردند.

گردانهای المجاهدون به تلافی تجاوزات مستمر صهیونیستها، بئرالسبع و عسقلان را با 20 موشک گراد هدف قرار دادند. 

کانال دهم تلویزیون اسرائیل هم به نقل از یک مقام صهیونیست گزارش داد محدودیتهای آمریکا بر صادرات سلاح به اسرائیل برداشته شده است.

منابع اسرائیلی از شلیک موشکهای مقاومت به مناطق صهیونیست نشین قدس اشغالی و به صدا درآمدن آژیر خطر در شهرکهای صهیونیست نشین کرانه باختری و منطقه هشفیله خبر دادند.

گردانهای عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس هم از حمله موشکی به فرودگاه بن گوریون با موشک ام 75 خبر داد.

اسماعیل هنیه از رهبران حماس هم تاکید کرد نبرد میان مقاومت و اشغالگران اسرائیلی، نبردی طولانی بوده و دشمن بهای سنگینی پرداخت خواهد کرد.وی خاطر نشان کرد ملت فلسطین به کمتر از توقف تجاوزات دشمن و رفع محاصره کامل غزه رضایت نخواهد داد.

پنجشنبه ۱۳۹۳/۵/۳۰


۱۶:۲۶ ادامه موشکباران شهرکهای صهیونیست نشین/تشییع فرماندهان قسام از سوی هزاران فلسطینی

گردانهای عزالدین قسام پایگاه نظامی زیکیم را با خمپاره 120 میلیمتری هدف قرار دادند.منابع آگاه از به صدا درآمدن آژیر خطر در عسقلان، زیکیم،کرمیا و مردخای و بئر السبع خبر دادند.

از سوی دیگر جنگنده های رژیم صهیونیستی منطقه ای در شمال غزه را هدف قرار دادند.گردانهای ناصر صلاح الدین به صوفا در سرزمین های اشغالی  سه موشک 107 شلیک کردند.

در  همین حال هزاران فلسطینی اجساد فرماندهان عزالدین القسام شامل محمد ابو شماله، رائد العطار و محمد برهوم را تشییع کردند.


۱۳:۵۷ حملات موشکی مقاومت به فرودگاه بن گورین و تل آویو

مقاومت فلسطین علاوه بر هدف قرار دادن تل آویو به فرودگاه بن گورین نیز موشک ام 75 شلیک کرد.

در حمله جنگنده های رژیم صهیونیستی به شیخ رضوان در غزه چهار فلسطینی شهید شدند.گردانهای قدس شاخه نظامی جهاد اسلامی اشکول، کرمیه و کیسوویم را با موشک 107 هدف قرار دادند.

در همین حال مصر پروازهای قاهره به تل آویو را لغو کرد.توپخانه رژیم صهیونیستی منطقه جحر الدیک در مرکز غزه را گلوله باران کرد.


۱۳:۵۶ افزایش آمار شهدا به 2069 و زخمی شدگان به 10310/صدای آژیر در جنوب تل آویو

رسانه ها از افزایش آمار شهدا و زخمی شدگان فلسطینی بر اثر ادامه حملات ددمنشانه رژیم صهیونیستی به غزه خبر دادند.

منابع فلسطینی اعلام کردند: جنگنده های رژیم صهیونیستی منطقه النصیرات در غزه را هدف قرار دادند.صدای آژیر خطر در رحوفوت در جنوب تل آوی به صدا درآمد.

قسام منطقه العین الثالثه را با چهار موشک 107 هدف قرار داد.از سوی دیگر منابع فلسطینی تعداد شهدای فلسطینی از آغاز تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه را 2069 و زخمی شدگان را 10310 نفر اعلام کردند.

همزمان جنبش المجاهدین فلسطین ضمن تسلیت به خاطر شهادت سه فرمانده وابسته به گردانهای عزالدین قسام وعده واکنش کوبنده علیه صهیونیستها را داد.


۱۳:۱۲ اذعان صهیونیستها به 160 حمله موشکی مقاومت فلسطین/ابوزهری: صهیونیستها تاوان خواهند داد

منابع وابسته به رژیم صهیونیستی اذعان کردند: حماس روز گذشته بیش از 160 موشک به اسرائیل شلیک کرده است که فقط بیست موشک ردگیری شده است.

این در حالی است که حماس صبح امروز اعلام کرد که فرودگاه بین المللی را هدف قرار می دهد. همزمان سامی ابوزهری سخنگوی حماس گفت: ترور فرماندهان قسام جنایت بزرگی است که اراده ملت فلسطین را ضعیف نخواهد کرد و اسرائیل تاوان آن را خواهد پرداخت.

در همین حال آفیخای ادرعی سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد: دو فرمانده حماس به نامهای رائد العطار و محمد ابو شماله ترور شده اند.

از سوی دیگر خالد مشعل گفت: در حال حاضر گفتگویی با رژیم صهیونیستی تا تحقق خواسته های فلسطینی ها انجام نخواهد شد.


۱۲:۱۶ عسقلان و اشکول هدف موشکهای مقاومت قرار گرفتند/شهادت سه فرمانده قسام

پایگاه فلسطین الیوم در گزارشی اعلام کرد: هنور چند صباحی از انتشار فهرست ترور مورد نظر صهیونیستها در روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونت نگذشته است که صبح امروز رائد العطار ،محمد ابو الشماله و محمد برهم سه نفر از فرماندهان گردانهای قسام در بمباران منزلی در رفح به شهادت رسیدند.

این پایگاه فلسطینی نوشت: رژیم صهیونیستی از ابتدای جنگ تاکنون به دنبال دستاوردهای استراتژیک از طریق ترور فرماندهان مقاومت و شخصیت های سیاسی آن بود که آخرین آن شکست در ترور محمد الضیف فرمانده کل گردانهای قسام بود.روزنامه یدیعوت آحارونت فهرستی اعلام کرد که در آن نام اسماعیل هنیه یکی از معروفترین شخصیتهای سیاسی حماس دیده می شود و این روزنامه به نجات هنیه از بمبارانها اشاره کرده است.این رسانه صهیونیستی به تمایل اسرائیلی ها برای ترور محمود الزهار و فتحی حماد وزیر کشور دولت منتخب فلسطین در غزه و نیز مروان عیسی معاون محمد الضیف، اشاره کرده بود.

از سوی دیگر منابع فلسطینی از به صدا درآمدن آژیر خطر در عسقلان و اصابت چند موشک مقاومت به این شهرک خبر دادند


۱۲:۱۶ دیدار قریب الوقوع امیر قطر با ابومازن و مشعل/شهادت 2054 و زخمی شدن 10224 در تجاوزات صهیونیستها

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر با ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان و خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس دیدار و گفتگو خواهد کرد.منابع قطری اعلام کردند: در این دیدار روند تحولات غزه واوضاع فلسطین و راههای حمایت از ملت فلسطین با توجه به تجاوزات وحشیانه رژیم اسرائیل مورد رایزنی قرار خواهد گرفت.

از سوی دیگر منابع فلسطینی تعداد شهدای فلسطینی از ابتدای تجاوزاتر رژیم صهیونیستی را تا کنون2054 و تعداد زخمی شدگان را 10224 نفر اعلام کردند.

گردانهای قسام شهادت سه فرمانده خود به نام ابو شمالله، رائد العطار و محمد برهوم را در رفح تایید کرد


۱۱:۲۵ هفت شهید در جدیدترین حملات صهیونیستها به غزه/واکنش الجزایر

منابع فلسطینی حاصل حملات ددمنشانه هوایی رژیم صهیونیستی به تل السلطانی در غزه را هفت نفر اعلام کردند. این منابع از حملات هوایی به نوار مرزی غزه با مصر خبر دادند.

همزمان الجزایر به شدت تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه را محکوم و بر همبستگی کامل با ملت فلسطین تاکید کرد.

در بیانیه وزارت خارجه الجزایر آمده است: از سرگیری حملات به غزه، فلسطین و کل خاورمیانه را در معرض وضع خطرناکی قرار می دهد.جامعه بین المللی و شورای امنیت باید اقدامات مناسبی برای توقف فوری حملات اتخاذ کند.
 

چهارشنبه ۱۳۹۳/۵/۲۹

۱۹:۱۳ شمار شهدای فلسطینی به 2038 نفر رسید

منابع بیمارستانی در فلسطین اعلام کردند: در ادامه حملات رژیم صهیونیستی به نوارغزه شمار شهدای فلسطینی به 2038 نفر رسیده است.


۱۸:۴۱ فرودگاه بن گوریون در تیررس موشک های مقاومت

گردان های عزالدین قسام اعلام کردند در واکنش به از سرگیری حملات وحشیانه صهیونیست ها به نوار غزه، فرودگاه بین المللی تل آویو را آماج موشک های مقاومت می کنند.

با آغاز دور جدید حملات وحشیانه صهیونیست ها به غزه، گردان های عزالدین قسام (شاخه نظامی حماس) از قرار گرفتن فرودگاه بین المللی بن گوریون در تیررس موشک های مقاومت خبر دادند.

شب گذشته کانال دو تلویزیون اسرائیل اعلام کرد با گذشت یک ساعت از آغاز حملات ارتش این رژیم به غزه، 20 موشک مقاومت به سوی اراضی اشغالی شلیک شده که بیشتر آنها به شهرک صهیونیست نشین بئر السبع و یکی از آنها به تل آویو برخورد کرده است.  

۱۶:۰۳ سامی ابوزهری: رژیم اشغالگر صهیونیستی بهای جنایات خود را خواهد پرداخت

سامی ابوزهری سخنگوی رسمی جنبش حماس اظهار داشت که رژیم اشغالگر صهیونیستی بهای جنایات خود علیه غیر نظامیان فلسطینی را خواهد پرداخت.

وی با اعلام این خبر افزود: اسرائیلی ها در باتلاق غزه گرفتار شده اند و آنها تنها زمانی به منزلشان بازمی گردند که "محمد الضیف" فرمانده کل گردان های قسام شاخه نظامی جنبش حماس بخواهد و اسرائیل به متوقف کردن جنگ و لغو محاصره غزه پایبند باشد.


۱۵:۴۹ آمار شهدای حملات امروز صهیونیستها به نوار غزه به 20 نفر رسید

اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که شمار قربانیان حملات امروز رژیم صهیونیستی به نوار غزه به 20 نفر افزایش یافت.


۱۴:۲۰ آژیر خطر در اراضی اشغالی به صدا درآمد/جلسه کابینه اسرائیل برای بررسی روند جنگ غزه

گروه های مقاومت غزه امروز در پاسخ به جنایات رژیم صهیونیستی، شهرک های صهیونیست نشین همچون اشکول را هدف قرار دادند. گردان های قسام شاخه نظامی جنبش حماس با 3 گلوله خمپاره 120 شهرک نیریم را هدف قرار دادند.

گردان های قدس همچنین پایگاه نظامی "یتید" را با موشک های 107 و گذرگاه کرم ابوسالم را با خمپاره هدف قرار دادند.

در عین حال شهرک های سدیروت و اشدود نیز از حملات موشکی گروه های مقاومت در امان نماند. شدت حملات انتقام جویانه مبارزان فلسطینی به حدی است که پرواز استکهلم به فرودگاه "بن گوریون" بنا به دلایل امنیتی لغو شد.

خبرگزاری معا نیز گزارش داد که کابینه رژیم صهیونیستی امروز برای بررسی گزینه های این رژیم در حمله به نوارغزه جلسه تشکیل خواهد داد. این جلسه در حالی برگزار می شود که برخی وزیران کابینه اسرائیل خواهان افزایش حملات صهیونیست ها به نوارغزه شده اند.


۱۱:۱۳ رژیم صهیونیستی 2 هزار نظامی ذخیره خود را فراخواند

در پی آغاز مجدد درگیری ها در نوارغزه، ارتش رژیم صهیونیستی 2 هزار نفر از نیروهای ذخیره خود را فراخواند. این اقدام امروز صورت گرفت و هدف از آن آمادگی رژیم صهیونیستی برای تشدید حملات نظامی خود در غزه است.
همزمان با این اقدام نیروهای زرهی رژیم صهیونیستی برای مقابله با تحولات میدانی در جنوب نوارغزه مستقر شده اند.


۱۰:۴۴ کری در حمایت از تل آویو: جنبش حماس مسئول ناامنی در نوارغزه است!

وزیر امور خارجه آمریکا در حمایت از تل آویو ادعا کرد که جنبش حماس مسئول ناامنی در نوارغزه است.

وزارت امور خارجه آمریکا از شکست مذاکرات آتش بس در قاهره و درگیری مجدد در نوار غزه ابراز نگرانی کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در جانبداری از رژیم صهیونیستی، جنبش حماس را مسئول ناامنی در نوار غزه دانست و اعلام کرد: حماس حمله موشکی به اسرائیل را آغاز کرد.

خاطرنشان می شود در حالی که چند ساعت به پایان آتش بس موقت 24 ساعته در نوارغزه باقی مانده جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی حملات خود را به مناطق مختلف غزه از سر گرفتند. این رژیم از شب گذشته تاکنون 60 هدف را در نوار غزه بمباران کرده است.

۱۰:۲۷ شمار شهدای غزه به 2028 نفر رسید

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که با شهادت 11 فلسطینی دیگر در جریان آخرین حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه شمار شهدا در این منطقه به 2028 نفر رسید.

۱۰:۲۱ واکنش بان کی مون به نقض آتش بس در نوارغزه

دبیرکل سازمان ملل متحد در بیانیه ای با محکوم کردن نقض آتش بس در نوارغزه، کارشکنی صهیونیستها در روند مذاکرات قاهره را نادیده گرفت. بان کی مون اعلام کرد به شدت از اینکه درگیری میان طرف های اسرائیلی و فلسطینی نگران است.

۰۹:۵۵ عزام الاحمد: اسرائیل مسئول شکست مذاکرات آتش بس است/بازگشت هیئت فلسطینی از قاهره

عزام الاحمد رئیس هیئت مذاکره کننده فلسطینی در مذاکرات آتش بس اظهار داشت: اسرائیل مسئول شکست مذاکرات آتش بس است.

وی نیمه های شب در یک کنفرانس خبری با اعلام این خبر افزود: هیئت فلسطینی نرمش زیادی از خود نشان داد و سلسله پیشنهادهایی را به میانجیگری مصری برای برقراری آتش بس مطرح کرد که آخرین آن در ساعت 5 بعد از ظهر روز سه شنبه صورت گرفت، اما پس از گذشت 9 ساعت از ارائه این پیشنهاد، طرف مصری واکنشی از سوی اسرائیل دریافت نکرد و این بیانگر نیت اسرائیل برای به شکست کشاندن مذاکرات است.

عزام الاحمد خاطر نشان کرد که رژیم صهیونیستی می خواهد شروط خود را با زور و خشونت به هیئت فلسطینی و میانجیگر مصری تحمیل کند.

۰۹:۴۶ ناکامی مجدد صهیونیستها در ترور فرمانده گردانهای قسام

جنبش حماس با اشاره به شهادت همسر و دختر فرمانده گردانهای قسام در حمله رژیم صهیونیستی به خانه شخصی وی اعلام کرد فرمانده قسام از این حمله جان سالم به در برده است.

"موسی ابومرزوق" معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس)، با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی خود در پایگاه ارتباط اجتماعی فیس بوک اعلام کرد که جنگنده های رژیم صهیونیستی شب گذشته منزل شخصی"محمد الضیف" فرمانده گردانهای عزالدین قسام، شاخه نظامی این جنبش را در نوار غزه هدف قرار داده است.ابو مرزوق تاکید کرد که الضیف از این حمله جان سالم به در برده است. همسر و دختر فرمانده گردانهای قسام در اثر حمله جنگنده های رژیم صهیونیستی به منزل وی به شهادت رسیدند.

۰۹:۲۴ افزایش شهدای فلسطینی به 20 نفر/60 حمله به غزه از آغاز نقض آتش بس تاکنون

جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی منطقه "القراره" در خانیونس واقع در جنوب نوارغزه را بمباران کردند. این رژیم همچنین به منزل خانواده "عطعوط" در جبالیا واقع در شمال نوارغزه نیز حمله کرد.
بمباران اراضی کشاورزی در منطقه "العطاطره" در غرب بیت لاهیا واقع در نوارغزه از دیگر حملات صهیونیست ها بود. گفته می شود رژیم صهیونیستی از شب گذشته تاکنون 60 هدف در نوارغزه را بمباران کرده است.

گروه های مقاومت فلسطین نیز در پاسخ به این حملات بیش از 40 موشک به شهرک های صهیونیست نشین و اراضی اشغالی 1948 شلیک کردند.

خبرگزاری سما نیز گزارش داد که در حمله جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی به منزل خانواده الدلو در محله الشیخ رضوان در شمال غزه حمله کردند که بر اثر این حمله دست کم دو زن و یک کودک 3 ساله شهید شد و دهها نفر زخمی شدند.

۰۹:۱۵ گردان های قسام: رژیم صهیونیستی با نقض آتش بس درهای جهنم را به روی خود گشود

گردان های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس در بیانیه ای اعلام کرد که رژیم صهیونیستی با نقض آتش بس، درهای جهنم را به روی خود گشوده است.

گردان های قسام اعلام کرد که دشمن صهیونیست هر بار، جنایتی مرتکب می شود و در آخرین جنایت خود شب گذشته و ساعاتی پیش از پایان آتش بس موقت 24 ساعته حملات هوایی وحشیانه خود را علیه غیر نظامیان فلسطینی آغاز کرد.

در این بیانیه آمده است: گردان های قسام مسئولیت حملات موشکی شب گذشته به تل آویو، قدس، فرودگاه بن گوریون، کریات ملاخی، نتیفوت، بئر السبع، المجدل و سدیروت را می پذیرد و بر این مسئله تاکید دارد که اولا این حملات در چارچوب پاسخ به تجاوزات اسرائیل و نقض آتش بس از سوی این رژیم و جنایاتی که علیه ملت فلسطین مرتکب می شود صورت می گیرد.

[strong]۰۸:۴۷ شهادت یک کودک در حملات صهیونیستها به غزه/شلیک موشکهای مقاومت به تل آویو و فرودگاه بن گوریون

شبکه المیادین با بیان اینکه صدای چندین انفجار در شهر غزه شنیده شده است، گزارش داد جنگنده های اسرائیلی، محله الشیخ رضوان در شمال شهر غزه را بمباران کردند که بر اثر آن یک کودک شهید و 15 نفر دیگر زخمی شدند.جنگنده های اسرائیلی، همچنین بیت لاهیا در شمال غزه را بمباران کردند.

منابع فلسطینی از افزایش آمار مجروحان بمباران منزل یک خانواده فلسطینی و مسجد الروضه به بیش از 30 زخمی خبر دادند.

جنگنده های اسرائیلی، مسجد الروضه و ساختمان رادیو الاقصی در شمال غزه را نیز بمباران کردند.در واکنش به حملات رژیم صهیونیستی، گروههای مقاومت هم موشک باران مناطق اشغالی را از سرگرفتند و ابتدا شهرک اشکول را با دو موشک هدف قرار دادند.بر اساس این گزارش،  مقامات صهیونیستی دستور بازگشایی تمام پناهگاه ها در شعاع 80 کیلومتری غزه را صادر کرده اند.آژیر خطر در شهرکهای صهیونیست نشین از جمله در سدیروت، شاعر هنیغف و بئرالسبع و شهرهای ریشیون لتسیون، حولون و بیت یام به صدا درآمده است.

منابع صهیونیستی از شنیده شدن صدای چندین انفجار در مرکز مناطق اشغالی و شلیک هشت موشک به منطقه غوش دان خبر داده اند.کانال دهم تلویزیون اسرائیل از شلیک بدون توقف موشکهای مقاومت به بئرالسبع تا تل آویو خبر داده است.گردانهای عزالدین قسام شاخه نظامی حماس از شلیک موشکهای ام 75 و فجر 5 به تل آویو و شلیک موشکهای گراد به بئرالسبع و کریات ملاخی و  موشکهای قسام به نتیفوت خبر داده است.

یک رسانه اسرائیلی به اصابت موشکهای مقاومت به تل آویو اذعان کرده است.گردانهای عزالدین قسام همچنین از شلیک موشکهای جی 80 به فرودگاه بن گوریون خبر داده است.این در حالی است که وزارت کشور فلسطین، رژیم صهیونیستی را مسئول شکست تلاشها برای دستیابی به توافق آتش بس معرفی کرده است.

 ۰۸:۲۶ هیئت صهیونیستی مذاکرات قاهره را نیمه کاره رها کرد/ بازگشایی پناهگاهها در مناطق اشغالی

در پی حملات جنگنده های رژیم صهیونیستی به غزه، آتش بس در این منطقه شکسته شد.گروههای مقاومت فلسطینی حملات موشکی را به شهرک های صهیونیست نشین آغاز کرده اند که باعث به صدا درآمدن آژیر خطر در اکثر شهرکهای اطراف غزه شده است.

از سوی دیگر، مقامات رژیم صهیونیستی دستور بازگشایی مجدد پناهگاهها در جنوب فلسطین اشغالی را صادر کردند.

این در حالی که به گفته "خالد البطش" از رهبران جهاد اسلامی و عضو هیئت مذاکره کننده فلسطینی، هیئت صهیونیستی بدون رسیدن به هرگونه توافقی مذاکرات قاهره را ترک کرده است.

از سوی دیگر، "عزام الاحمد" رئیس هیئت فلسطینی نیز در اظهاراتی تاکید کرد: هیئت صهیونیستی در تلاش برای تحمیل آنچه می خواهد است و ما فلسطینی ها محال است که این شروط را قبول کنیم.

وی افزود: پنج ساعت آینده فرصت داریم که طرف مقابل به پیشنهادهای ما پاسخ دهد و امیدواریم که پاسخی دریافت کنیم که بتوان بر اساس آن گام جدیدی را برداریم.

الاحمد تاکید کرد: شرایط پیچیده شده، ولی ما پیشنهاد خود را به طرف مصری ارائه کردیم و منتظر پاسخ طرف مقابل هستیم.این در حالی است که رسانه های صهیونیستی نیز از پرتاب موشک به سوی شهرکها خبر می دهند.

سه شنبه ۱۳۹۳/۵/۲۸

۱۹:۲۹ زخمی شدن دو کودک در شرق رفح/الاقصی: سکوت ما دربرابر حملات طولانی نیست

فوزی برهوم سخنگوی حماس تاکید کرد: اگر نتانیاهو خواسته های غزه را از راه سیاسی نفهمد ما به شیوه دیگری وی را مجبور به درک خواسته ها می کنیم.

این در حالی است که در ادامه حملات جنگنده های رژیم صهیونیستی به منطقه فرودگاه در شرق رفح دو کودک زخمی شدند.

از سوی دیگر سامی ابوزهری سخنگوی حماس گفت: هدف حملات اسرائیل به غزه شکست گفتگوهای آتش بس در قاهره است. اشغالگران اسرائیلی مسئول کامل تبعات نقض آتش بس هستند.

گردانهای الاقصی نیز تاکید کرد: سکوت ما در قبال نقض آتش بس طولانی نخواهد بود.

۱۹:۱۴ حملات صهیونیست ها به غزه آغاز شد/ از سرگیری کشتار فلسطینی ها با بهانه ای تکراری

رژیم صهیونیستی با از سرگیری حملات نظامی به نوار غزه مدعی شد شلیک چند موشک از سوی این منطقه به شهرک های صهیونیست نشین علت آغاز حملات بوده است.

در حالی که مذاکرات هیئت های فلسطینی و اسرائیلی در قاهره برای دست یافتن به توافق آتش بس پایدار در نوار غزه ادامه دارد، گزارش ها از آغاز مجدد حملات نظامی رژیم صهیونیستی به غزه حکایت دارد. شبکه بی بی سی اعلام کرد در پی شلیک چند موشک از نوار غزه به سمت شهرک بئرسبع، صهیونیست ها اهدافی را در غزه مورد هدف قرار دادند.

به گزارش رویترز صهیونیست ها مدعی شده اند امروز سه موشک از سوی غزه به سمت اراضی اشغالی شلیک شده که به دنبال آن دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی دستور مقابله ارتش با عاملان این حمله را صادر کرده است. در همین رابطه یک سخنگوی ارتش اسرائیل گفت موشک های شلیک شده از غزه به منطقه ای در نزدیکی شهرک صهیونیست نشین بئرسبع برخورد کرده اما تلفاتی نداشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، رژیم صهیونیستی از 17 تیر، جنگ تمام عیار و وحشیانه ای را علیه مردم غزه به راه انداخته است که هر چند در چند مقطع با آتش بس کوتاه مدت سه روزه، پنج روزه و یک روزه که بارها از سوی این رژیم نقض شد، شدت حملات صهیونیستها کاهش یافت، با این حال حملات به مناطق مختلف نوار غزه همچنان ادامه دارد که تا کنون بیش از دو هزار و 70 نفر شهید و بیش از 10 هزار نفر زخمی شده اند و دهها هزار نفر دیگر آواره و هزاران خانه، مدرسه، مسجد و بیمارستان نیز تخریب شده است.

شنبه۱۳۹۳/6/1

۰۹:۴۲ مخالفت رژیم صهیونیستی با طرح پیشنهادی اتحادیه اروپا

به دنبال ارائه طرح پیش نویس قطعنامه ای از سوی اتحادیه اروپا به شورای امنیت در خصوص آتش بس فراگیر در نوار غزه، رژیم صهیونیستی مخالفت خود را با اجرای این طرح اعلام کرد.

۰۹:۱۸متن طرح پیشنهادی اتحادیه اروپا به شورای امنیت درباره آتش بس فراگیر در غزه

منابع دیپلماتیک از ادامه رایزنیها میان نمایندگان کشورهای عضو شورای امنیت در خصوص طرح پیشنهادی اتحادیه اروپا برای برقراری آتش بس دائم در نوار غزه خبر دادند.

کشورهای عضو در اتحادیه اروپا با ارائه طرح پیش نویس قطعنامه ای به شورای امنیت در خصوص برقراری آتش بس فراگیر در نوار غزه خواهان رفع محاصره نوار غزه و آتش بس دائم در این منطقه شدند.

منابع دیپلماتیک در این خصوص اعلام کردند که رایزنیها میان نمایندگان کشورهای عضو در شورای امنیت، درخصوص طرح پیشنهادی اروپا برای آتش بس دائم در نوار غزه که روز پنج شنبه ارائه شده است، همچنان ادامه دارد.

جمعه  ۱۳۹۳/۵/۳۱

۱۷:۴۳ افزایش شهدای حملات صهیونیستها به 2090/شلیک موشکهای مقاومت به مناطق صهیونیست نشین

منابع بیمارستانی فلسطینی اعلام کردند: تعداد شهدای فلسطینی به دو هزار و 90 نفر و تعداد مجروحان به 10 هزار و 500 نفر رسیده است.

از سوی دیگر جنگنده های رژیم صهیونیستی مناطق غربی غزه را بمباران کردند در مقابل گروههای مقاومت فلسطین، اشکول و کیسوویم را با موشک 107 و خمپاره هدف قرار دادند.

این در حالی است که رسانه ها از نشست تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر با ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان و خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس در دوحه و بررسی راههای توقف حملات رژیم صهیونیستی به غزه خبر دادند.


۱۶:۳۴ فرودگاه "ملکه علیا" اردن در خدمت صهیونیستها

منابع آگاه اعلام کردند: فرودگاه بین المللی ملکه علیا در اردن به علت بی ثباتی در فرودگاه بن گورین در سرزمین های اشغالی بر اثر حملات موشکی مقاومت شلوغ شده است.

این منابع بیان کردند: بسیاری از خارجی ها که مایل به سفر به فلسطین اشغالی هستند به دلیل مشکلات امنیتی مایل به استفاده از فرودگاه بن گورین نیستند و ترجیح می دهند که از فرودگاه ملکه علیا استفاده کنند.

به گفته این منابع، نه تنها خارجی ها بلکه خود صهیونیستها نیز به فرودگاه ملکه علیا در اردن اقبال نشان می دهند.


۱۳:۵۸ بزرگترین اتحادیه دانشجویی کانادا رژیم صهیونیستی را تحریم کرد

اتحادیه دانشجویان کانادایی که بزرگترین اتحادیه دانشجویی در کانادا محسوب می شود و 300 هزار دانشجو را شامل می شود به علت حمله رژیم صهیونیستی به غزه این رژیم را تحریم کرد.

در نشست این اتحادیه که در دانشگاه رایرسون در شهر تورنتو کانادا برگزار شد، با اجماع این تصمیم گرفته شد.

آنا گولدوانچ عضو شورای مرکزی این اتحادیه اعلام کرد: تصمیم شامل اعمال مجازاتها، محدودیت های سرمایه گذاری است و تدابیر دیگری برای همبستگی با ملت فلسطین به عمل آمد.

راژین هولیت رئیس اتحادیه دانشجویان دانشگاه رایرسون نیز گفت: اسرائیل مرتکب جنایات جنگی علیه ملت فلسطین می شود و دانشگاههای که روابط با آن را حفظ می کنند در جنایات جنگی آن سهیم هستند

۱۳:۳۱ واکنش حماس به قطعنامه شورای امنیت/فرار دسته جمعی صهیونیستها از اشکول

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) قطعنامه شورای امنیت را در صورتی که خواسته های ملت فلسطین شامل رفع محاصره و توقف تجاوزات را به دنبال نداشته باشد الزام آور ندانست.حسام بدران سخنگوی حماس تاکید کرد: قطعنامه شورای امنیت اگر خواسته های ملت فلسطین را برآورده نکند الزام آور نیست.

وی سفر خالد مشعل به قاهره به همراه ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان را تکذیب کرد.

این در حالی است که منابع صهیونیستی از فرار هزاران نفر از شهرک نشینان اشکول از این منطقه به سوی شهرهای دیگر سرزمین های اشغالی به علت حملات موشکی تلافی جویانه مقاومت فلسطین خبر دادند.

همزمان منابع فلسطینی اعلام کردند: مقاومت فلسطین 11 مزدور رژیم صهیونیستی را در غزه اعدام کرده است.
 

۱۰:۲۳ شهادت 561 کودک فلسطینی از ابتدای حملات صهیونیستها به غزه

منابع بهداشتی فلسطینی از شهادت 2078 نفر از ابتدای تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه که 561 کودک در میان آنها دیده می شود در 45 روز گذشته خبر دادند.

این منابع همچنین به زخمی شدن 10345 نفر که در میان آنها3189 کودک دیده می شود اشاره کردند. از سوی دیگر توپخانه رژیم صهیونیستی اردوگاه مخیم البریج در مرکز غزه را هدف قرار داد.جنگنده های این رژیم نیز منزل شبیر در خانیونس را بمباران کردند.هواپیماهای بدون سرنشین این رژیم منزلی را در بیت لاهیا هدف قرار دادند.

۰۸:۴۶ صهیونیستها 20 هزار تن مواد منفجره بر سر مردم غزه ریخته اند/شلیک موشکهای مقاومت به بن گوریون

رسانه های خارجی از ادامه حملات رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف نوار غزه و شلیک موشکهای مقاومت به شهرکهای صهیونیست نشین و فرودگاه بن گوریون و شهادت 38 فلسطینی در روز پنجشنبه خبر دادند.

 شبکه المیادین گزارش داد وزارت کشور فلسطین اعلام کرد اشغالگران، 20 هزار تن مواد منفجره بر سر مردم بی دفاع غزه ریخته اند که معادل شش بمب اتمی است.

این در حالی است که آمار شهدای فلسطینی در روز پنجشنبه به 38 نفر رسیده است. جنگنده های اسرائیلی شب گذشته غرب شهر غزه را بمباران کردند، قایقهای توپدار اسرائیلی هم، سواحل رفح را گلوله باران کردند.

گردانهای المجاهدون به تلافی تجاوزات مستمر صهیونیستها، بئرالسبع و عسقلان را با 20 موشک گراد هدف قرار دادند. 

کانال دهم تلویزیون اسرائیل هم به نقل از یک مقام صهیونیست گزارش داد محدودیتهای آمریکا بر صادرات سلاح به اسرائیل برداشته شده است.

منابع اسرائیلی از شلیک موشکهای مقاومت به مناطق صهیونیست نشین قدس اشغالی و به صدا درآمدن آژیر خطر در شهرکهای صهیونیست نشین کرانه باختری و منطقه هشفیله خبر دادند.

گردانهای عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس هم از حمله موشکی به فرودگاه بن گوریون با موشک ام 75 خبر داد.

اسماعیل هنیه از رهبران حماس هم تاکید کرد نبرد میان مقاومت و اشغالگران اسرائیلی، نبردی طولانی بوده و دشمن بهای سنگینی پرداخت خواهد کرد.وی خاطر نشان کرد ملت فلسطین به کمتر از توقف تجاوزات دشمن و رفع محاصره کامل غزه رضایت نخواهد داد.

پنجشنبه ۱۳۹۳/۵/۳۰


۱۶:۲۶ ادامه موشکباران شهرکهای صهیونیست نشین/تشییع فرماندهان قسام از سوی هزاران فلسطینی

گردانهای عزالدین قسام پایگاه نظامی زیکیم را با خمپاره 120 میلیمتری هدف قرار دادند.منابع آگاه از به صدا درآمدن آژیر خطر در عسقلان، زیکیم،کرمیا و مردخای و بئر السبع خبر دادند.

از سوی دیگر جنگنده های رژیم صهیونیستی منطقه ای در شمال غزه را هدف قرار دادند.گردانهای ناصر صلاح الدین به صوفا در سرزمین های اشغالی  سه موشک 107 شلیک کردند.

در  همین حال هزاران فلسطینی اجساد فرماندهان عزالدین القسام شامل محمد ابو شماله، رائد العطار و محمد برهوم را تشییع کردند.


۱۳:۵۷ حملات موشکی مقاومت به فرودگاه بن گورین و تل آویو

مقاومت فلسطین علاوه بر هدف قرار دادن تل آویو به فرودگاه بن گورین نیز موشک ام 75 شلیک کرد.

در حمله جنگنده های رژیم صهیونیستی به شیخ رضوان در غزه چهار فلسطینی شهید شدند.گردانهای قدس شاخه نظامی جهاد اسلامی اشکول، کرمیه و کیسوویم را با موشک 107 هدف قرار دادند.

در همین حال مصر پروازهای قاهره به تل آویو را لغو کرد.توپخانه رژیم صهیونیستی منطقه جحر الدیک در مرکز غزه را گلوله باران کرد.


۱۳:۵۶ افزایش آمار شهدا به 2069 و زخمی شدگان به 10310/صدای آژیر در جنوب تل آویو

رسانه ها از افزایش آمار شهدا و زخمی شدگان فلسطینی بر اثر ادامه حملات ددمنشانه رژیم صهیونیستی به غزه خبر دادند.

منابع فلسطینی اعلام کردند: جنگنده های رژیم صهیونیستی منطقه النصیرات در غزه را هدف قرار دادند.صدای آژیر خطر در رحوفوت در جنوب تل آوی به صدا درآمد.

قسام منطقه العین الثالثه را با چهار موشک 107 هدف قرار داد.از سوی دیگر منابع فلسطینی تعداد شهدای فلسطینی از آغاز تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه را 2069 و زخمی شدگان را 10310 نفر اعلام کردند.

همزمان جنبش المجاهدین فلسطین ضمن تسلیت به خاطر شهادت سه فرمانده وابسته به گردانهای عزالدین قسام وعده واکنش کوبنده علیه صهیونیستها را داد.


۱۳:۱۲ اذعان صهیونیستها به 160 حمله موشکی مقاومت فلسطین/ابوزهری: صهیونیستها تاوان خواهند داد

منابع وابسته به رژیم صهیونیستی اذعان کردند: حماس روز گذشته بیش از 160 موشک به اسرائیل شلیک کرده است که فقط بیست موشک ردگیری شده است.

این در حالی است که حماس صبح امروز اعلام کرد که فرودگاه بین المللی را هدف قرار می دهد. همزمان سامی ابوزهری سخنگوی حماس گفت: ترور فرماندهان قسام جنایت بزرگی است که اراده ملت فلسطین را ضعیف نخواهد کرد و اسرائیل تاوان آن را خواهد پرداخت.

در همین حال آفیخای ادرعی سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد: دو فرمانده حماس به نامهای رائد العطار و محمد ابو شماله ترور شده اند.

از سوی دیگر خالد مشعل گفت: در حال حاضر گفتگویی با رژیم صهیونیستی تا تحقق خواسته های فلسطینی ها انجام نخواهد شد.


۱۲:۱۶ عسقلان و اشکول هدف موشکهای مقاومت قرار گرفتند/شهادت سه فرمانده قسام

پایگاه فلسطین الیوم در گزارشی اعلام کرد: هنور چند صباحی از انتشار فهرست ترور مورد نظر صهیونیستها در روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونت نگذشته است که صبح امروز رائد العطار ،محمد ابو الشماله و محمد برهم سه نفر از فرماندهان گردانهای قسام در بمباران منزلی در رفح به شهادت رسیدند.

این پایگاه فلسطینی نوشت: رژیم صهیونیستی از ابتدای جنگ تاکنون به دنبال دستاوردهای استراتژیک از طریق ترور فرماندهان مقاومت و شخصیت های سیاسی آن بود که آخرین آن شکست در ترور محمد الضیف فرمانده کل گردانهای قسام بود.روزنامه یدیعوت آحارونت فهرستی اعلام کرد که در آن نام اسماعیل هنیه یکی از معروفترین شخصیتهای سیاسی حماس دیده می شود و این روزنامه به نجات هنیه از بمبارانها اشاره کرده است.این رسانه صهیونیستی به تمایل اسرائیلی ها برای ترور محمود الزهار و فتحی حماد وزیر کشور دولت منتخب فلسطین در غزه و نیز مروان عیسی معاون محمد الضیف، اشاره کرده بود.

از سوی دیگر منابع فلسطینی از به صدا درآمدن آژیر خطر در عسقلان و اصابت چند موشک مقاومت به این شهرک خبر دادند


۱۲:۱۶ دیدار قریب الوقوع امیر قطر با ابومازن و مشعل/شهادت 2054 و زخمی شدن 10224 در تجاوزات صهیونیستها

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر با ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان و خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس دیدار و گفتگو خواهد کرد.منابع قطری اعلام کردند: در این دیدار روند تحولات غزه واوضاع فلسطین و راههای حمایت از ملت فلسطین با توجه به تجاوزات وحشیانه رژیم اسرائیل مورد رایزنی قرار خواهد گرفت.

از سوی دیگر منابع فلسطینی تعداد شهدای فلسطینی از ابتدای تجاوزاتر رژیم صهیونیستی را تا کنون2054 و تعداد زخمی شدگان را 10224 نفر اعلام کردند.

گردانهای قسام شهادت سه فرمانده خود به نام ابو شمالله، رائد العطار و محمد برهوم را در رفح تایید کرد


۱۱:۲۵ هفت شهید در جدیدترین حملات صهیونیستها به غزه/واکنش الجزایر

منابع فلسطینی حاصل حملات ددمنشانه هوایی رژیم صهیونیستی به تل السلطانی در غزه را هفت نفر اعلام کردند. این منابع از حملات هوایی به نوار مرزی غزه با مصر خبر دادند.

همزمان الجزایر به شدت تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه را محکوم و بر همبستگی کامل با ملت فلسطین تاکید کرد.

در بیانیه وزارت خارجه الجزایر آمده است: از سرگیری حملات به غزه، فلسطین و کل خاورمیانه را در معرض وضع خطرناکی قرار می دهد.جامعه بین المللی و شورای امنیت باید اقدامات مناسبی برای توقف فوری حملات اتخاذ کند.
 

چهارشنبه ۱۳۹۳/۵/۲۹

۱۹:۱۳ شمار شهدای فلسطینی به 2038 نفر رسید

منابع بیمارستانی در فلسطین اعلام کردند: در ادامه حملات رژیم صهیونیستی به نوارغزه شمار شهدای فلسطینی به 2038 نفر رسیده است.


۱۸:۴۱ فرودگاه بن گوریون در تیررس موشک های مقاومت

گردان های عزالدین قسام اعلام کردند در واکنش به از سرگیری حملات وحشیانه صهیونیست ها به نوار غزه، فرودگاه بین المللی تل آویو را آماج موشک های مقاومت می کنند.

با آغاز دور جدید حملات وحشیانه صهیونیست ها به غزه، گردان های عزالدین قسام (شاخه نظامی حماس) از قرار گرفتن فرودگاه بین المللی بن گوریون در تیررس موشک های مقاومت خبر دادند.

شب گذشته کانال دو تلویزیون اسرائیل اعلام کرد با گذشت یک ساعت از آغاز حملات ارتش این رژیم به غزه، 20 موشک مقاومت به سوی اراضی اشغالی شلیک شده که بیشتر آنها به شهرک صهیونیست نشین بئر السبع و یکی از آنها به تل آویو برخورد کرده است.  

۱۶:۰۳ سامی ابوزهری: رژیم اشغالگر صهیونیستی بهای جنایات خود را خواهد پرداخت

سامی ابوزهری سخنگوی رسمی جنبش حماس اظهار داشت که رژیم اشغالگر صهیونیستی بهای جنایات خود علیه غیر نظامیان فلسطینی را خواهد پرداخت.

وی با اعلام این خبر افزود: اسرائیلی ها در باتلاق غزه گرفتار شده اند و آنها تنها زمانی به منزلشان بازمی گردند که "محمد الضیف" فرمانده کل گردان های قسام شاخه نظامی جنبش حماس بخواهد و اسرائیل به متوقف کردن جنگ و لغو محاصره غزه پایبند باشد.


۱۵:۴۹ آمار شهدای حملات امروز صهیونیستها به نوار غزه به 20 نفر رسید

اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که شمار قربانیان حملات امروز رژیم صهیونیستی به نوار غزه به 20 نفر افزایش یافت.


۱۴:۲۰ آژیر خطر در اراضی اشغالی به صدا درآمد/جلسه کابینه اسرائیل برای بررسی روند جنگ غزه

گروه های مقاومت غزه امروز در پاسخ به جنایات رژیم صهیونیستی، شهرک های صهیونیست نشین همچون اشکول را هدف قرار دادند. گردان های قسام شاخه نظامی جنبش حماس با 3 گلوله خمپاره 120 شهرک نیریم را هدف قرار دادند.

گردان های قدس همچنین پایگاه نظامی "یتید" را با موشک های 107 و گذرگاه کرم ابوسالم را با خمپاره هدف قرار دادند.

در عین حال شهرک های سدیروت و اشدود نیز از حملات موشکی گروه های مقاومت در امان نماند. شدت حملات انتقام جویانه مبارزان فلسطینی به حدی است که پرواز استکهلم به فرودگاه "بن گوریون" بنا به دلایل امنیتی لغو شد.

خبرگزاری معا نیز گزارش داد که کابینه رژیم صهیونیستی امروز برای بررسی گزینه های این رژیم در حمله به نوارغزه جلسه تشکیل خواهد داد. این جلسه در حالی برگزار می شود که برخی وزیران کابینه اسرائیل خواهان افزایش حملات صهیونیست ها به نوارغزه شده اند.


۱۱:۱۳ رژیم صهیونیستی 2 هزار نظامی ذخیره خود را فراخواند

در پی آغاز مجدد درگیری ها در نوارغزه، ارتش رژیم صهیونیستی 2 هزار نفر از نیروهای ذخیره خود را فراخواند. این اقدام امروز صورت گرفت و هدف از آن آمادگی رژیم صهیونیستی برای تشدید حملات نظامی خود در غزه است.
همزمان با این اقدام نیروهای زرهی رژیم صهیونیستی برای مقابله با تحولات میدانی در جنوب نوارغزه مستقر شده اند.


۱۰:۴۴ کری در حمایت از تل آویو: جنبش حماس مسئول ناامنی در نوارغزه است!

وزیر امور خارجه آمریکا در حمایت از تل آویو ادعا کرد که جنبش حماس مسئول ناامنی در نوارغزه است.

وزارت امور خارجه آمریکا از شکست مذاکرات آتش بس در قاهره و درگیری مجدد در نوار غزه ابراز نگرانی کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در جانبداری از رژیم صهیونیستی، جنبش حماس را مسئول ناامنی در نوار غزه دانست و اعلام کرد: حماس حمله موشکی به اسرائیل را آغاز کرد.

خاطرنشان می شود در حالی که چند ساعت به پایان آتش بس موقت 24 ساعته در نوارغزه باقی مانده جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی حملات خود را به مناطق مختلف غزه از سر گرفتند. این رژیم از شب گذشته تاکنون 60 هدف را در نوار غزه بمباران کرده است.

۱۰:۲۷ شمار شهدای غزه به 2028 نفر رسید

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که با شهادت 11 فلسطینی دیگر در جریان آخرین حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه شمار شهدا در این منطقه به 2028 نفر رسید.

۱۰:۲۱ واکنش بان کی مون به نقض آتش بس در نوارغزه

دبیرکل سازمان ملل متحد در بیانیه ای با محکوم کردن نقض آتش بس در نوارغزه، کارشکنی صهیونیستها در روند مذاکرات قاهره را نادیده گرفت. بان کی مون اعلام کرد به شدت از اینکه درگیری میان طرف های اسرائیلی و فلسطینی نگران است.

۰۹:۵۵ عزام الاحمد: اسرائیل مسئول شکست مذاکرات آتش بس است/بازگشت هیئت فلسطینی از قاهره

عزام الاحمد رئیس هیئت مذاکره کننده فلسطینی در مذاکرات آتش بس اظهار داشت: اسرائیل مسئول شکست مذاکرات آتش بس است.

وی نیمه های شب در یک کنفرانس خبری با اعلام این خبر افزود: هیئت فلسطینی نرمش زیادی از خود نشان داد و سلسله پیشنهادهایی را به میانجیگری مصری برای برقراری آتش بس مطرح کرد که آخرین آن در ساعت 5 بعد از ظهر روز سه شنبه صورت گرفت، اما پس از گذشت 9 ساعت از ارائه این پیشنهاد، طرف مصری واکنشی از سوی اسرائیل دریافت نکرد و این بیانگر نیت اسرائیل برای به شکست کشاندن مذاکرات است.

عزام الاحمد خاطر نشان کرد که رژیم صهیونیستی می خواهد شروط خود را با زور و خشونت به هیئت فلسطینی و میانجیگر مصری تحمیل کند.

۰۹:۴۶ ناکامی مجدد صهیونیستها در ترور فرمانده گردانهای قسام

جنبش حماس با اشاره به شهادت همسر و دختر فرمانده گردانهای قسام در حمله رژیم صهیونیستی به خانه شخصی وی اعلام کرد فرمانده قسام از این حمله جان سالم به در برده است.

"موسی ابومرزوق" معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس)، با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی خود در پایگاه ارتباط اجتماعی فیس بوک اعلام کرد که جنگنده های رژیم صهیونیستی شب گذشته منزل شخصی"محمد الضیف" فرمانده گردانهای عزالدین قسام، شاخه نظامی این جنبش را در نوار غزه هدف قرار داده است.ابو مرزوق تاکید کرد که الضیف از این حمله جان سالم به در برده است. همسر و دختر فرمانده گردانهای قسام در اثر حمله جنگنده های رژیم صهیونیستی به منزل وی به شهادت رسیدند.

۰۹:۲۴ افزایش شهدای فلسطینی به 20 نفر/60 حمله به غزه از آغاز نقض آتش بس تاکنون

جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی منطقه "القراره" در خانیونس واقع در جنوب نوارغزه را بمباران کردند. این رژیم همچنین به منزل خانواده "عطعوط" در جبالیا واقع در شمال نوارغزه نیز حمله کرد.
بمباران اراضی کشاورزی در منطقه "العطاطره" در غرب بیت لاهیا واقع در نوارغزه از دیگر حملات صهیونیست ها بود. گفته می شود رژیم صهیونیستی از شب گذشته تاکنون 60 هدف در نوارغزه را بمباران کرده است.

گروه های مقاومت فلسطین نیز در پاسخ به این حملات بیش از 40 موشک به شهرک های صهیونیست نشین و اراضی اشغالی 1948 شلیک کردند.

خبرگزاری سما نیز گزارش داد که در حمله جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی به منزل خانواده الدلو در محله الشیخ رضوان در شمال غزه حمله کردند که بر اثر این حمله دست کم دو زن و یک کودک 3 ساله شهید شد و دهها نفر زخمی شدند.

۰۹:۱۵ گردان های قسام: رژیم صهیونیستی با نقض آتش بس درهای جهنم را به روی خود گشود

گردان های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس در بیانیه ای اعلام کرد که رژیم صهیونیستی با نقض آتش بس، درهای جهنم را به روی خود گشوده است.

گردان های قسام اعلام کرد که دشمن صهیونیست هر بار، جنایتی مرتکب می شود و در آخرین جنایت خود شب گذشته و ساعاتی پیش از پایان آتش بس موقت 24 ساعته حملات هوایی وحشیانه خود را علیه غیر نظامیان فلسطینی آغاز کرد.

در این بیانیه آمده است: گردان های قسام مسئولیت حملات موشکی شب گذشته به تل آویو، قدس، فرودگاه بن گوریون، کریات ملاخی، نتیفوت، بئر السبع، المجدل و سدیروت را می پذیرد و بر این مسئله تاکید دارد که اولا این حملات در چارچوب پاسخ به تجاوزات اسرائیل و نقض آتش بس از سوی این رژیم و جنایاتی که علیه ملت فلسطین مرتکب می شود صورت می گیرد.

۰۸:۴۷ شهادت یک کودک در حملات صهیونیستها به غزه/شلیک موشکهای مقاومت به تل آویو و فرودگاه بن گوریون

شبکه المیادین با بیان اینکه صدای چندین انفجار در شهر غزه شنیده شده است، گزارش داد جنگنده های اسرائیلی، محله الشیخ رضوان در شمال شهر غزه را بمباران کردند که بر اثر آن یک کودک شهید و 15 نفر دیگر زخمی شدند.جنگنده های اسرائیلی، همچنین بیت لاهیا در شمال غزه را بمباران کردند.

منابع فلسطینی از افزایش آمار مجروحان بمباران منزل یک خانواده فلسطینی و مسجد الروضه به بیش از 30 زخمی خبر دادند.

جنگنده های اسرائیلی، مسجد الروضه و ساختمان رادیو الاقصی در شمال غزه را نیز بمباران کردند.در واکنش به حملات رژیم صهیونیستی، گروههای مقاومت هم موشک باران مناطق اشغالی را از سرگرفتند و ابتدا شهرک اشکول را با دو موشک هدف قرار دادند.بر اساس این گزارش،  مقامات صهیونیستی دستور بازگشایی تمام پناهگاه ها در شعاع 80 کیلومتری غزه را صادر کرده اند.آژیر خطر در شهرکهای صهیونیست نشین از جمله در سدیروت، شاعر هنیغف و بئرالسبع و شهرهای ریشیون لتسیون، حولون و بیت یام به صدا درآمده است.

منابع صهیونیستی از شنیده شدن صدای چندین انفجار در مرکز مناطق اشغالی و شلیک هشت موشک به منطقه غوش دان خبر داده اند.کانال دهم تلویزیون اسرائیل از شلیک بدون توقف موشکهای مقاومت به بئرالسبع تا تل آویو خبر داده است.گردانهای عزالدین قسام شاخه نظامی حماس از شلیک موشکهای ام 75 و فجر 5 به تل آویو و شلیک موشکهای گراد به بئرالسبع و کریات ملاخی و  موشکهای قسام به نتیفوت خبر داده است.

یک رسانه اسرائیلی به اصابت موشکهای مقاومت به تل آویو اذعان کرده است.گردانهای عزالدین قسام همچنین از شلیک موشکهای جی 80 به فرودگاه بن گوریون خبر داده است.این در حالی است که وزارت کشور فلسطین، رژیم صهیونیستی را مسئول شکست تلاشها برای دستیابی به توافق آتش بس معرفی کرده است.

 ۰۸:۲۶ هیئت صهیونیستی مذاکرات قاهره را نیمه کاره رها کرد/ بازگشایی پناهگاهها در مناطق اشغالی

در پی حملات جنگنده های رژیم صهیونیستی به غزه، آتش بس در این منطقه شکسته شد.گروههای مقاومت فلسطینی حملات موشکی را به شهرک های صهیونیست نشین آغاز کرده اند که باعث به صدا درآمدن آژیر خطر در اکثر شهرکهای اطراف غزه شده است.

از سوی دیگر، مقامات رژیم صهیونیستی دستور بازگشایی مجدد پناهگاهها در جنوب فلسطین اشغالی را صادر کردند.

این در حالی که به گفته "خالد البطش" از رهبران جهاد اسلامی و عضو هیئت مذاکره کننده فلسطینی، هیئت صهیونیستی بدون رسیدن به هرگونه توافقی مذاکرات قاهره را ترک کرده است.

از سوی دیگر، "عزام الاحمد" رئیس هیئت فلسطینی نیز در اظهاراتی تاکید کرد: هیئت صهیونیستی در تلاش برای تحمیل آنچه می خواهد است و ما فلسطینی ها محال است که این شروط را قبول کنیم.

وی افزود: پنج ساعت آینده فرصت داریم که طرف مقابل به پیشنهادهای ما پاسخ دهد و امیدواریم که پاسخی دریافت کنیم که بتوان بر اساس آن گام جدیدی را برداریم.

الاحمد تاکید کرد: شرایط پیچیده شده، ولی ما پیشنهاد خود را به طرف مصری ارائه کردیم و منتظر پاسخ طرف مقابل هستیم.این در حالی است که رسانه های صهیونیستی نیز از پرتاب موشک به سوی شهرکها خبر می دهند.

سه شنبه ۱۳۹۳/۵/۲۸

۱۹:۲۹ زخمی شدن دو کودک در شرق رفح/الاقصی: سکوت ما دربرابر حملات طولانی نیست

فوزی برهوم سخنگوی حماس تاکید کرد: اگر نتانیاهو خواسته های غزه را از راه سیاسی نفهمد ما به شیوه دیگری وی را مجبور به درک خواسته ها می کنیم.

این در حالی است که در ادامه حملات جنگنده های رژیم صهیونیستی به منطقه فرودگاه در شرق رفح دو کودک زخمی شدند.

از سوی دیگر سامی ابوزهری سخنگوی حماس گفت: هدف حملات اسرائیل به غزه شکست گفتگوهای آتش بس در قاهره است. اشغالگران اسرائیلی مسئول کامل تبعات نقض آتش بس هستند.

گردانهای الاقصی نیز تاکید کرد: سکوت ما در قبال نقض آتش بس طولانی نخواهد بود.

۱۹:۱۴ حملات صهیونیست ها به غزه آغاز شد/ از سرگیری کشتار فلسطینی ها با بهانه ای تکراری

رژیم صهیونیستی با از سرگیری حملات نظامی به نوار غزه مدعی شد شلیک چند موشک از سوی این منطقه به شهرک های صهیونیست نشین علت آغاز حملات بوده است.

در حالی که مذاکرات هیئت های فلسطینی و اسرائیلی در قاهره برای دست یافتن به توافق آتش بس پایدار در نوار غزه ادامه دارد، گزارش ها از آغاز مجدد حملات نظامی رژیم صهیونیستی به غزه حکایت دارد. شبکه بی بی سی اعلام کرد در پی شلیک چند موشک از نوار غزه به سمت شهرک بئرسبع، صهیونیست ها اهدافی را در غزه مورد هدف قرار دادند.

به گزارش رویترز صهیونیست ها مدعی شده اند امروز سه موشک از سوی غزه به سمت اراضی اشغالی شلیک شده که به دنبال آن دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی دستور مقابله ارتش با عاملان این حمله را صادر کرده است. در همین رابطه یک سخنگوی ارتش اسرائیل گفت موشک های شلیک شده از غزه به منطقه ای در نزدیکی شهرک صهیونیست نشین بئرسبع برخورد کرده اما تلفاتی نداشته است.