هشدار رهبران آمریکا و آلمان نسبت به ورود روسیه به خاک اوکراین

سیاسی

اوباما و مرکل در بیانیه مشترکی که کاخ سفید منتشر کرده است، اعلام كرده‌اند که حضور سربازان روسی در اوکراین، افزایش تعداد نیروهای ارتش روسیه در مرزهای اوکراین و گلوله‌باران اوکراین از خاک روسیه، نشانه افزایش تنش‌ها توسط مسکو است.

«باراک اوباما» ریس‌جمهور آمریکا و «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان، نسبت به عبور کامیون‌های روسی به داخل مرزهای اوکراین هشدار دادند.

به گزارش ایلنا به نقل از رادیو اروپای آزاد، اوباما و مرکل در بیانیه مشترکی که کاخ سفید منتشر کرده است، اعلام كرده‌اند که حضور سربازان روسی در اوکراین، افزایش تعداد نیروهای ارتش روسیه در مرزهای اوکراین و گلوله‌باران اوکراین از خاک روسیه، نشانه افزایش تنش‌ها توسط مسکو است.

کاخ سفید اعلام كرده است كه رهبران آمریکا و آلمان توافق دارند که ورود غیرقانونی کاروان کامیون‌های روسی به داخل مرزهای اوکراین، یکی دیگر از تحرکات مسکو در نقض حاکمیت اوکراین محسوب می‌شود.

اوباما و مرکل پیش از سفر مرکل به کی‌یف با یكدیگر تلفنی گفت‌وگو کردند.

روسیه اعلام كرده است كه کاروانی که جمعه گذشته از مرز اوکراین گذشته است، حاوی کمک‌های انسان‌دوستانه است اما اوکراین و آمریکا اعلام كرده‌اند كه روسیه شرایط تعیین شده توسط اوکراین و صلیب سرخ جهانی را زیرپاگذاشته است.

 

کد N459491