شورای امنیت اقدام داعش در قتل خبرنگار آمریکایی را محکوم کرد

آمریکا اروپا

شورای امنیت سازمان ملل متحد شب گذشته با صدور بیانیه ای اقدام گروه تروریستی داعش در قتل خبرنگار آمریکایی را محکوم کرده و خواستار محاکمه عوامل این جنایت شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، شورای امنیت سازمان ملل متحد روز جمعه اقدام داعش در به قتل رساندن "جیمز فولی" خبرنگار آمریکایی محکوم کرد و آزادی افرادی که در اسارت گروه های افراطی هستند را خواستار شد.

در بیانیه شورای امنیت که به تائید 15 عضو آن رسیده آمده است: اعضای شورای امنیت اقدام نفرت انگیز داعش را در قتل جیمز فولی به شدت محکوم می کنند.

شورای امنیت در این بیانیه، همچنین آزادی فوری و غیر مشروط همه گروگان های که در بند داعش، جبهه النصره و دیگر افراد، گروه ها و سازمان های وابسته به القاعده هستند را خواستار شد.

پس از حملات جنگنده ها آمریکایی به مواضع داعش در شمال عراق و همچنین موفقیت ارتش عراق در بازپس گیری سد موصل، داعش تهدید کرد که همه آمریکایی ها را به خاک و خون می کشد و متعاقب آن تصویری ویدئویی را درباره سربریدن یک روزنامه نگار آمریکایی که در ماه نوامبر به اسارت تروریستهای داعش درآمده بود منتشر کرد.

انتشار این تصویر موجب شده تا کشورهای غربی به ویژه آمریکا و انگلیس به شدت نگران اقدامات داعش شوند. هر چند عنوان می شود که داعش ساخته و پرداخته آمریکاست اما با این وجود اقدام اخیر این گروه تروریستی موجب می شود که واشنگتن بهانه ای جدید برای جنگ افروزی در خاورمیانه پیدا کند.