با توجه به گرمای بی سابقه؛

سازمان هواشناسی انگلیس به تغییرات شدید آب و هوایی در این کشور هشدار داد

تغییرات اب و هوایی,گرما

لندن- ایرنا- سازمان هواشناسی انگلیس روز جمعه با اعلام اینکه این کشور در 6 ماه نخست سال جاری میلادی گرم ترین دوره زمانی در یک قرن اخیر را سپری کرده است، نسبت به تغییرات شدید آب وهوایی در این کشور هشدار داد.

به گزارش ایرنا، براساس گزارش سازمان هواشناسی انگلیس از ژانویه تا جولای گذشته، این کشور گرم ترین دوره 6 ماهه از سال 1910 میلادی تاکنون را داشته است.

ˈدن ویلیام ˈ سخنگوی سازمان هواشناسی انگلیس دراین باره به روزنامه دیلی تلگراف گفت: ماه جولای گذشته، هشتمین ماهی بود که میانگین درجه گرمای هوا در انگلیس بالاتر از حد میانگین بوده است.

ˈباب واردˈ مدیر ارتباطات موسسه تحقیقات تغییرات هوایی و محیطی درانگلیس نیز به این روزنامه گفت: این آمارها نشانگر وجود شواهد بیشتر درمورد تاثیرات تغییرات آب و هوایی بر بریتانیا است.

وی افزود: با توجه به این تغییرات آب و هوایی، سیاستمداران انگلیسی باید بیش از پیش به همکاری با جامعه بین الملل برای کاهش گازهای گلخانه ای و نیز اتخاذ تدابیری به منظور مواجه با وقوع سیل در این کشور روی آورند.

به گفته سازمان هواشناسی انگلیس، در صورت مجزا کردن سال 2014 میلادی، گرم ترین سال های ثبت شده در تاریخ انگلیس، از سال 2000 میلادی به این طرف بوده است.

به گفته کارشناسان هواشناسی انگلیس، وقوع سیل های ویرانگر که در اوایل سال جاری میلادی این کشور بار دیگر شاهد آن بود، از جمله پیامدهای تغییرات آب و هوایی در انگلیس شمرده می شود.

وقوع سیل در اوایل سال جاری میلادی در انگلیس علاوه بر داشتن تلفات، خسارات سنگینی نیز برجا گذاشت.

اروپام ** 5** 1552 ** 2023
کد N459262