پوتین نسبت به ˈابعاد گسترده عملیات نظامیˈ اوکراین ابراز نگرانی کرد

اوکراین

مسکو- ایرنا- ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه در گفتگوی تلفنی با خانم آنگلا مرکل صدراعظم آلمان نسبت به ابعاد گسترده عملیات نیروهای اوکراینی در مناطق جنوب و شرق این کشور ابراز نگرانی کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری روسیه، پوتین و مرکل روز جمعه در این گفتگوی تلفنی در مورد آخرین وضعیت اوکراین و مناقشه در شرق این کشور گفت و گو و تبادل نظر کردند.

پوتین گفت: در جریان عملیات نیروهای اوکراینی در استانهای لوهانسک و دونتسک شمار زیادی از ساکنان این مناطق کشته شده اند و کشتار غیرنظامیان در این مناطق اوکراین همچنان ادامه دارد.

رییس جمهوری روسیه، صدراعظم آلمان را از وضعیت کاروان کمک های انسانی روسیه به ساکنان منطقه شرق اوکراین مطلع کرد و افزود: ادامه تعویق انتقال کمک های انسانی به این منطقه جایز نبود.

وی اظهارداشت: با توجه به مانع تراشی دولت اوکراین در حرکت کاروان کمک های انسانی روسیه به مناطق شرق اوکراین، مسکو تصمیم به تسریع در ارسال محموله ها به این مناطق گرفت.

روسیه بیش از 280 کامیون حامل حدود دو هزار تن کمک های انسانی برای توزیع میان ساکنان مناطق شرق اوکراین ارسال کرده است.

سران روسیه و آلمان در ادامه گفت و گوی تلفنی در مورد گامهای مورد نیاز برای کمک به توقف اقدامات نظامی در اوکراین و ازسرگیری مذاکرات صلح و آتش بس گفت و گو و تبادل نظر کردند.

دو طرف موافقت کردند به تماس های خود در مورد مساله اوکراین ادامه دهند.

اروپام*5*391*518**1517
کد N459194