فرماندار تگزاس از ورود داعش به مرزهای جنوبی آمریکا خبر داد

تسنیم نوشت:

فرماندار ایالت تگزاس آمریکا اعلام کرد: احتمال می‌دهم نیروهای تروریستی وابسته به دولت اسلامی در عراق و شام " داعش " از مرزهای جنوبی آمریکا موفق به ورود شده باشند.
به گزارش پایگاه خبری سی ان ان، ریک پری فرماندار ایالت تگزاس آمریکا به خبرنگاران اعلام کرد: ممکن است ظرف روزهای گذشته شماری از اعضای تروریست وابسته به گروه موسوم به دولت اسلامی در عراق و شام " داعش " خود را از مرزهای جنوبی این کشور وارد خاک آمریکا کرده باشند.

پری در بخش دیگری از سخنانش خطاب به خبرنگاران که در مراسم " بنیاد هریتیج " در واشنگتن سخن می‌گفت، افزود: یک امکان و احتمال بسیار قوی وجود دارد که برخی از اعضای داعش موفق شده باشند، از طریق مرزهای جنوبی آمریکا خود را به داخل خاک آمریکا رسانده باشند، اما باید در این باره این مطلب را نیز تاکید کنم هنوز هیچ سند ملموسی برای این گفته های خود در دست ندارم.

وی در ادامه تاکید کرد: من تنها از امنیت مرزهای جنوبی آمریکا مطمئن نیستم از این رو بیم آن دارم که برخی گروه های تروریستی نظیر داعش موفق شوند با توجه به اوضاع مرزی در این قسمت از خاک آمریکا شماری از گروه های تروریستی موفق شوند خود را به داخل خاک آمریکا برسانند.

فرماندار تگزاس افزود: از این رو می گویم این احتمال بسیار قوی وجود دارد که شماری از گروه های تروریستی موفق شده باشند از این مرزها عبور و خود را به داخل خاک آمریکا منتقل کرده باشند.

ریک پیری در ادامه سخنانش ضمن انتقاد از حملات محدود هوایی ارتش آمریکا در شمال عراق ضد پایگاه های داعش افزود: زمانی که از انجام حملات محدود هوایی سخن به میان می آید، نمی دانم چه اصراری است که بر عبارت محدود بودن این حملات تاکید دارند، همه خوب می دانیم برای از بین بردن گروه تروریستی داعش در شمال عراق حملات محدود هوایی فایده ندارد و برای بالا بردن میزان کارایی این حملات هوایی حتما لازم است عملیات به صورت مستمر و شدید تری دنبال شوند.

وی افزود: اگر واقعا کسی به دنبال محدود کردن گروه تروریستی داعش است نباید این حملات به صورت محدود دنبال شود، و انجام حملات محدود هیچ کارایی ندارد.

گفتنی است پیش از این هیچ یک از مسئولان و مقامات آمریکایی تا بحال درباره احتمال نفوذ برخی از اعضای گروه تروریستی داعش به داخل خاک آمریکا سخن به زبان نیاورده بودند، این درحالی است که برخی از منابع غربی تنها از خطر ناشی از بازگشت برخی از اروپایی هایی که برای مبارزه در کنار داعش به این گروه پیوسته بودند و از خطر انتقال تروریسم باز امده از داعش به اروپا سخن به میان می آوردند.

یکی از این هشدارهای جدی را چاک هیگل وزیر دفاع امریکا در این باره اعلام کرده بود، و از خطر ناشی از پیامدهای بازگشت اتباع غربی و آمریکایی پیوسته به داعش و بازگشت آنها به کشورهایشان سخن به میان آورده بود.

52261

کد N459085