امام جمعه موقت قزوین: مردم بر تلاش های دولت ارج نهند

نماز جمعه

قزوین- ایرنا- امام جمعه موقت قزوین،گفت:باید مردم تلاش های دولت در اداره کشور را ارج نهند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین ˈمحمدحسن باریک بینˈ در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر قزوین با اشاره به فرا رسیدن هفته دولت، عملکرد دولت تدبیر و امید در طول یک سال گذشته را مورد ارزیابی قرار داد و افزود: هفته دولت فرصت مناسبی برای نشان دادن عملکرد دولتمردان در راستای عمران و آبادانی جامعه است.

باریک بین ادامه داد: باید مردم تلاش های دولتمردان در اداره کشور را ارج نهند و از طرف دیگر هم مسوولان بتوانند گزارشی از تلاش ها و نتیجه آن را برای مردم تشریح کنند تا مردم با آرامش و امیدواری بیشتری به زندگی خود بپردازند.

وی اظهارکرد: خوشبختانه دولت از زمان آغاز بکار با تلاش توانسته در بخش اقتصادی، اسب لجام گسیخته تورم را تا حدی مهار کند و جلوی تورم بی رویه که در سال گذشته به اوج خود رسید را بگیرد.

باریک بین اضافه کرد: امیدواریم دولت با کمک نمایندگان مجلس و با مدیریت جهادی و تلاش مضاعف، طرح ها و برنامه های خود را برای خروج از شرایط رکود به طور مدبرانه اجرا کند، اگرچه تدبیر در کارها لازم است ولی سرعت هم از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با تسلیت شهادت امام ششم شیعیان جهان، رشد و بالندگی مکتب حیاتبخش اسلام را به برکت وجود امام جعفر صادق (ع) دانست و گفت: آن امام همام احیاگر اسلام ناب محمدی (ص) بود.

امام جمعه موقت قزوین تاکید کرد: سیره زندگی امام جعفر صادق (ع) بارزترین الگو برای رفع مشکلات جامعه است.

وی با بیان اینکه امام صادق (ع) با توسعه نهضت علمی و تربیت شاگردانی مبرز، اسلام را بیمه کرد، گفت: آن امام همام به دلیل داشتن خصوصیات بارزی چون راستگویی و صداقت، ملقب به صادق شد.

باریک بین افزود: یکی از خصوصیات امام جعفر صادق (ع) که او را از سایر ائمه ممتاز ساخته، علم و دانش وسیع آن حضرت بود تا با تکیه به دانشی که خداوند عطا کرده بود، نهضتی عظیم راه اندخته و احیاگر اسلام ناب شود.

خطیب جمعه قزوین تصریح کرد: امام جعفر صادق (ع) با صبر، اندیشه و تدبر، مشکلات اقتصادی را برطرف می کردند که در این راستا آحاد جامعه و مسوولان نیز با الگوگیری از سیره زندگی ایشان، می توانند مشکلات اقتصادی و فرهنگی جامعه را برطرف کنند.

وی با بیان اینکه امام جعفر صادق (ع) رییس مکتب شیعه و اسلام است، خاطرنشان کرد: امام صادق (ع) پایه گذار مکتبی است که امروز متولی رهایی انسان از ظلمات نفس و ظلم ظالمان است.

باریک بین ادامه داد: امام صادق (ع) پایه گذار حوزه علمیه ای است که آن حوزه علمیه در زمان امام صادق (ع) از چنان بالندگی و شکوفایی برخوردار بود که همه رشد و بالندگی مکتب اسلام و تعالیم اسلام به برکت وجود وی و روایاتی که از طرف آن حضرت به ما رسیده و امروز بشریت از علم بی انتهای امام صادق (ع) بهره مند می شوند.

امام جمعه موقت قزوین در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان تصریح کرد: مسوولان باید موضوع سه هزار بورسیه غیرقانونی را بررسی و شفاف سازی کنند و با استفاده کنندگان از این رانت ناعادلانه و نا به حق در هر رده و مسوولیتی برخورد کنند تا جوانان درس خوان و با سواد کشور سرخورده نشوند.

باریک بین، وحدت و همدلی میان مسوولان نظام را از دیگر موارد مورد توقع مردم عنوان کرد و افزود: در بحث وفاق و همدلی شرایط امروز بسیار بهتر از سال گذشته است و همانگونه که مشاهده کردیم در بحث استیضاح وزیر، رفتار معقول و منطقی را از رییس جمهوری شاهد بودیم که به رای مجلس احترام گذاشته و استیضاح را حق قوه مقننه دانست.

خطیب جمعه قزوین در ادامه استحکام بنیان خانواده را یادآور شد و گفت: در اسلام به تحکیم روابط خانواده بسیار توصیه شده و اگر با محبت، گذشت و سبک زندگی اسلامی بتوانیم خانواده را تقویت کنیم به آرامش خواهیم رسید.

وی افزود: مشکلات دنیای امروز غرب ناشی از سست شدن خانواده و بی بند و باری است و آسیب های اجتماعی ناشی از بی توجهی به خانواده، بنیان برانداز است.

امام جمعه موقت قزوین در ادامه با بیان اینکه در اسلام زن و مرد با یکدیگر برابرند و هیچ یک بر دیگری برتری ندارند، تصریح کرد: امروز دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی می خواهند جایگاه زنان را پایین بیاورند که باید مواظب این حرکت شوم باشیم.

7389/ 614 /1596
کد N458991