اندیشکده آمریکایی:کره‌شمالی می‌تواند موشک‌های دوربرد جدیدی را آزمایش کند

یک اندیشکده آمریکایی اعلام کرد که کره‌شمالی قادر خواهد بود تا موشک‌های دوربردی را پیش از پایان سال جاری میلادی در محل پرتاب موشک جدید خود آزمایش کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک برنامه ساخت و ساز اصلی از اواسط سال 2013 در ایستگاه پرتاب ماهواره سوهایی در کره شمالی در حال انجام است که بر بهینه سازی تسلیحات برای کنترل راکت‌های بلند برد و بزرگتر با قابلیت حمل بار بیشتر متمرکز شده است.

یک موسسه کره‌ای- آمریکا در دانشگاه جان هاپکینز در بیانیه‌ای گفت: این اقدامات از اواخر سال گذشته در دست بوده است تا پل زیر شبکه‌ای و سکوی پرتاب را به کره شمالی امکان تست وسایل پرتاب قضایی با برد بالاتر و حمل ظرفیت‌های گسترده‌تری نسبت به موشک 2012 پرتاب شد را می‌دهد باید تا پایان پاییز به اتمام برسد.

در این گزارش آمده است: در نتیجه کره شمالی قادر خواهد بود در صورتی که بخواهد موشک های جدیدی را تا پیش از پایان سال جاری میلادی انجام دهد.

تصاویر ماهواره‌ای که در ماه اوت گرفته شده است حاکی از آن است که چندین پروژه ساخت و ساز عظیم به رغم باران‌های تابستانی شدید در کره شمالی در حال اتمام است.

انتهای پیام

کد N458705