استفاده رژیم صهیونیستی از 20 هزار تن مواد منفجره در حملاتش به غزه

وزارت داخلی فلسطین اعلام کرد که رژیم صهیونیستی در جریان جنگ غزه از 20 هزار تن مواد منفجره معادل شش بمب هسته‌ای استفاده کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پلیس مهندسی مواد منفجره وابسته به وزارت داخلی و امنیت فلسطین گزارش داد که نیروهای رژیم صهیونیستی در جریان حمله خود علیه نوار غزه از آغاز ژوئیه گذشته تاکنون نزدیک به 20 هزار تن مواد منفجره علیه ساکنان این منطقه استفاده کرده‌اند.

این مسئولان همچنین اعلام کردند: ارتش اسرائیل از سلاح‌های غیرقانونی و خمپاره‌های بسیار خطرناک در جریان حمله خود علیه نوار غزه استفاده کرد و این مساله باعث به شهادت رسیدن بیش از دو هزار شهروند فلسطینی از جمله زنان و کودکان و مجروح شدن هزاران تن از آن‌ها شده است.

مسئولان فلسطینی همچنین تاکید کردند: این میزان مواد منفجره استفاده شده علیه نوار غزه معادل شش بمب هسته‌ای به شمار می‌آید. نیروهای اشغالگر اسرائیلی در حمله خود از تمام ذخایر جنگی از جمله جنگنده‌ها و هواپیماهای بدون سرنشین و انواع مختلف خمپاره‌ها که باعث به وجود آمدن ویرانی‌های گسترده می‌شود استفاده کرده است.

آن‌ها تاکید کردند: جنگنده‌های آپاچی نیروهای اسرائیلی خودروها و افراد پیاده را نیز مورد هدف قرار می‌دادند. نیروهای دریایی اسرائیل نیز از خمپاره‌های جدید به صورت بسیار گسترده استفاده کرده است.

مسئولان فلسطینی اعلام کردند: نیروهای اسرائیلی در جریان این جنگ از تجهیزات دارای اورانیوم استفاده کردند که این بمب‌ها تاثیرات بسیار مخربی بر روی محیط زیست و انسان‌ها می‌گذارد به طوریکه گسترش بیماری‌های مختلف میان شهروندان فلسطینی از جمله سرطان طی سال‌های آینده را به دنبال دارد.

انتهای پیام

کد N458488