دیک چنی: داعش حاصل سیاست های غلط اوباما است/ برو گلف بازی کن آقای رئیس‌جمهور!

ایرنا نوشت:

دیک چنی معاون رییس جمهوری سابق آمریکا در گفت و گو با فاکس نیوز، باراک اوباما رییس جمهوری این کشور را به ساده لوحی و بی تدبیری متهم کرد و شکل گیری و قدرت گرفتن گروه تروریستی داعش را حاصل سیاست های غلط او دانست.

به گزارش ایرنا، وی از اوباما خواست تا مدت زمان باقی مانده دوران ریاست جمهوری خود را بجای حل مسائل سیاسی جهان به بازی در زمین گلف بگذراند.

دیک چنی گفت که اوباما با اشتباهات مکرری که در سیاست های گذشته اش مرتکب شده کم کم به این نتیجه خواهد رسید که نگاهی که به جهان دارد، نگاه غلطی است.

وی افزود: اوباما در اثر شکست های پی در پی سیاست های غلطی که به کار گرفته در یافت که جهان آشوب زده امروز با خشونت و سبوعیتی که در آن جریان دارد به یک رهبری نیرومند در آمریکا نیاز دارد که او از عهده آن بر نمی آید.

معاون رییس جمهوری سابق آمریکا، نیرومند تر شدن گروه تروریستی داعش را یکی از نتایج سیاست های غلط اوباما و ضعف او در برخورد با مسائل جهانی دانست.

وی با اشاره به افزایش و گسترش گروه های افراطی در جهان از سیاست های اوباما در کاهش تدریجی توانمندی های نظامی آمریکا بشدت انتقاد کرد.

چنی افزود : ارزیابی های انجام شده از سوی کمیته های بی طرف نشان می دهد که توانمندی های نظامی آمریکا در حال حاضر برای اجرای استراتژی حفظ منافع این کشور در جهان کافی نیست.

5252

کد N458404