حیات مومن وابسته به مسجد است

اسلام,دين,مسجد

امام جمعه موقت شهرستان سیریک گفت: رابطه بین مسجد و مومنین مثل رابطه بین آب و ماهی است، همان طوری که حیات ماهی بستگی به آب دارد، حیات مومن هم وابسته به مسجد است و آبادانی مساجد موجب آبادانی شهر و روستا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خلیج‌فارس از سیریک، حجت‌الاسلام والمسلمین خلیلی از برگزاری همایش گرامیداشت مساجد در سیریک خبر داد و گفت: نهضت انقلاب اسلامی ایران از مساجد شروع شد و پایه‌ریزی این نظام مقدس از سنگر مساجد آغاز شد و راز حفظ انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران در گرو آبادانی مساجد است.

خلیلی افزود: با توجه به پیشرفت‌های عصر کنونی در همه جوانب قطعا مساجد نیاز به جذاب سازی، زیبا سازی و به روز شدن دارند و امتیازت و نیازمدی‌های متناسب با زمان کنونی باید برای مساجد تعریف شود.

مسئول نمایندگی سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان سیریک در تشریح وضعیت مساجد در سیریک گفت: 20مسجد شیعه در شهرستان سیریک وجود دارد که در برخی از این مساجد فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی با حضور روحانی مستقر در حال انجام است و در برخی مساجد هم نیاز به استقرار روحانی وجود دارد تا امورات دین و مذهب را به سرمنزل مقصود هدایت کنند.

انتهای پیام

کد N458342