معاون سازمان بازرسی کل کشور:

سازمان بازرسی وظیفه نظارت به حسن جریان امور را بر عهده دارد

سازمان بازرسي كل كشور

معاون نظارت و بازرسی امور تولید و توسعه سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به آلودگی رودخانه‌های استان‌های شمالی گفت: گیلان در ساماندهی رودخانه‌های آلوده پیشتاز است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه گیلان، محمدجواد حشمتی در دومین نشست کارگروه بررسی وضعیت زیست محیطی رودخانه‌های گیلان که در سازمان بازرسی گیلان برگزار شد، با ابراز خرسندی از وجود همدلی و هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی در رفع مشکلات زیست محیطی رودخانه‌های شهر رشت اظهار کرد: اینکه دستگاه‌ها با توجه به داشته‌های خود اقدامات را شروع کرده‌اند منشاء خیرات و برکات برای استان خواهد بود.

وی به آلودگی رودخانه‌های استان‌های شمالی از جمله گیلان، مازندران و گلستان اشاره کرد و گفت: گیلان در راستای ساماندهی رودخانه‌های آلوده خود پیشتاز بوده و کارهای خوبی در این راستا انجام داده و باعث خرسندی است که بتوانیم در طرح موضوع از استان گیلان به عنوان استان پیشرو یاد و از دانش آن استفاده کنیم.

حشمتی با بیان این‌که «وضعیت مشابهی در بین رودخانه‌های استان‌های شمالی در خصوص وجود فاضلاب‌های خانگی، پسماندهای بیمارستان و ... وجود دارد» افزود: رودخانه‌های گوهررود و زرجوب به دلیل اینکه از قلب شهر رشت می‌گذرد دارای اهمیت بیشتری است.

وی با بیان این‌که «این آلودگی از گذشته‌های دور با این رودخانه‌ها همراه بوده است» اضافه کرد: اکنون آلودگی‌های گوهررود و زرجوب برای مردم آزاردهنده شده که امیداریم با پیگیری‌ها به نتایج خوبی دست یابیم.

وی خاطرنشان کرد: سازمان بازرسی تنها وظیفه نظارت به حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین در دستگاه‌های اجرایی را بر عهده دارد و بر این اساس کارهای کارشناسی خوبی از حیث آسیب‌های وارده به مردم و نظام توسط این سازمان انجام می‌شود.

حشمتی افزود: در کمیسیون اصل 90 مجلس تصمیم بر این شد که سازمان بازرسی پیگیر برگزاری این جلسات در استان‌ها شود و نتایج و جمع‌بندی جلسات را به اطلاع کمیسیون برساند.

وی با اشاره به این‌که «قوانین فعلی و موجود تکلیف همه دستگاه‌ها را روشن کرده است» گفت: ما خلاءهای قانونی نداریم البته نارسایی و تعرض به قانون وجود دارد ولی می‌توان با قوانین موجود کارهای بسیار خوبی انجام داد و سازمان بازرسی وظیفه دارد که در خصوص قوانین موجود به مدیران دستگاه‌های اجرایی اطلاع رسانی کند.

حشمتی تصریح کرد: ما خودمان را موظف می‌دانیم به مدیران دستگاه‌ها کمک و مشاوره برسانیم تا آنان بتوانند به خوبی سکان هدایت دستگاه تحت نظارت خود را بر عهده بگیرند. هدف ما این است که از ظرفیت‌های موجود در راستای سرعت بخشیدن به پروژه‌ها نهایت بهره برده شود.

وی به پیشینه فرهنگی مردم گیلان اشاره کرد و گفت: فرهنگ سازی در این زمینه نیز بسیار حائز اهمیت است و می‌توانیم با فرهنگ سازی در این زمینه مردم را به کمک شورای شهر و شهرداری برسانیم.

وی با تاکید بر این‌که «همه نواقص و مشکلات قابل حل است» ابراز امیدواری کرد که با هماهنگی و همدلی همه دستگاه‌ها بسیاری از مشکلات برطرف شود.

انتهای پیام

کد N458263