تاکید حوثی‌های یمن بر ادامه تظاهرات‌های ضد دولتی

يمن

در حالی که اخیرا رئیس‌جمهوری یمن با عقب‌نشینی معنادار خواهان مشارکت حوثی‌ها در دولت وحدت ملی شد، رئیس حوثی‌های یمن بر ادامه تظاهرات با هدف براندازی دولت تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه خبری المنار، عبدالملک الحوثی رهبر حوثی‌های یمن در سخنان خود عنوان داشت: تحصن مسالمت‌آمیز نیروهای ما در صنعا تا تحقق درخواست‌های مشروع‌مان ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه افزود: هدف از این اقدامات براندازی دولت و نه براندازی پایتخت کشور است. تحصن مسالمت‌آمیز ما طایفه‌ای نبوده و ما تهدیدات خارجی را به حساب نمی‌آوریم.

حوثی همچنین تاکید کرد: از یمنی‌ها می‌خواهم تا امروز(جمعه) با حضور در تمام استان‌ها و پایتخت کشور برای اقامه نماز جمعه و همچنین آغاز مرحله دوم اقدامات انقلابی خود به خیابان‌ها بیایند. ما همچنین می‌خواهیم با این حرکت از حمایت خود از ملت فلسطین و مساله فلسطین خبر دهیم.

وی در ادامه افزود: کسانی که در میدان التغییر در پایتخت یمن تحصن کرده‌اند، سیاست‌های دولت را قبول ندارند و معتقدند این سیاست‌ها شکست خورده است. حرکت مردمی را نمی‌توان طایفه‌ای توصیف کرد. فریادهای مردم یمن و حرکت جدی آن‌ها مسئولان را نگران کرده است. ما بر برگزاری تظاهرات مسالمت‌آمیز تاکید داریم و هدف ما براندازی دولت ظالم است که اخیرا یارانه‌ها را از فرآورده‌های نفتی حذف کرده است.

الحوثی عنوان داشت: فضای کلی در صنعا یک فضای انقلابی بوده چرا که شاهد وخیم‌تر شدن اوضاع معیشتی مردم هستیم. ما نمی‌خواهیم دیگر کشورها در امور داخلی یمن دخالت کنند. مردم یمن بر ادامه یافتن اقداماتشان برای تحقق درخواست‌هایشان تاکید دارند.

الحوثی همچنین با هشدار به عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن و تمام نهادهای دولت این کشور آن‌ها را مسئول شکست دولت یمن دانست و نسبت به حمله به تحصن‌کنندگان هشدار داد.

انتهای پیام

کد N458217