راه‌چمنی:

کنترل نرخ تورم یکی از دستاوردهای دولت یازدهم است

دولت,هيات دولت,هفته دولت

دبیر کل حزب وحدت و همکاری ملی در ارزیابی خود از عملکرد یکساله دولت یازدهم گفت: دولت توانست در حوزه های مختلف به ویژه حوزه سیاست خارجی و اقتصادی دستاوردهای خوبی داشته باشد.

محمدرضا راه چمنی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این‌که دولت در حوزه سیاست خارجی دیپلماسی را فعال کرد، اظهار کرد: دراثر اجرای این سیاست‌ها فضای منفی که در سطح دنیا و منطقه علیه جمهوری اسلامی وجود داشت تغییر یافت.

وی در ادامه با اشاره به دستیابی به توافق نامه ژنو اظهار کرد: پیش ازاین توافق گفته می شد که ایران به دنبال شفاف سازی نبوده ، بلکه به دنبال ساخت سلاح های غیر متعارف است، اما وزارت خارجه با حضور فعال در مذاکرات با 1+5 و رفع ابهامات آنها این فضا را تغییر داد و ثابت کرد که ایران به دنبال دستیابی به حقوق خود است.

این فعال سیاسی در ادامه ارزیابی خود از عملکرد دولت به جلسات مشترک وزیر کشور با نمایندگان احزاب پرداخت و گفت: برگزاری این جلسات نشان دهنده توجه دولت به تقویت فعالیت حزبی و توسعه سیاسی است . دولت علاوه براین توانست فضای امید و با نشاطی را در جامعه به وجود آورد و ثابت کرد که به فکر جوانان است. فضای جامعه هم با روی کار آمدن دولت یازدهم از یک فضای بسته به یک فضای باز تغییر یافت. البته این فضا ایده آل نیست، ولی با توجه به سال‌های گذشته تغییر محسوسی در جامعه ایجاد شده است.

راه چمنی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان این‌که دولت با پیگیری سیاست های انقباضی حجم نقدینگی را کاهش داد، گفت:‌در نتیجه آن تورم از چهل درصد به حدود 16 درصد رسید در واقع کنترل نرخ تورم یکی از دستاوردهای دولت است. دولت توانست شتاب افزایش قیمت ها را کنترل کند و در حال حاضر قیمت اجناس با شیب کمتری نسبت به گذشته افزایش می یابد.

دبیر کل حزب وحدت و همکاری ملی در ادامه تصریح کرد: دولت تلاش می‌کند تا با اجرای سیاست های خود کشور را از رکود خارج کند. البته کاهش تحریم ها موجب شده مبالغی از پول های بلوکه شده ایران آزاد شود که این مبالغ توانست بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را حل کند.

وی با بیان این‌که با اجرای بیمه سلامت هزینه های درمانی مردم کاهش یافت، اظهار کرد: شفاف سازی و تقابل دولت با مفاسد اقتصادی یکی دیگر از دستاوردهای دولت است.

به گفته راه چمنی دولت نباید اجازه دهد به بهانه واردات، ارز از کشور خارج شود و باید به اقتصاد ملی توجه بیشتری داشته باشد.

وی در پایان اظهار کرد: البته دولت با تمام دستاوردهای خود نقص‌هایی هم داشته است، باید تلاش بیشتری کند تا مشکل اشتغال، ازدواج جوانان، تهیه مسکن اقشار کم درآمد حل شود و نظارت و کنترل بیشتری بر قیمت ها وجود داشته باشد.

انتهای پیام

کد N458202