پیامد جدید تیرگی روابط مسکو و واشنگتن / رستوران های مک دونالد در روسیه تعطیل شد

تیرگی روابط روسیه و آمریکا

مسکو- ایرنا- در شرایطی که روابط روسیه وآمریکا به دلیل مساله اوکراین تیره شده است، روسیه رستوران های آمریکایی مک دونالد در شماری از شهرهای این کشور را تعطیل کرد.

به گزارش ایرنا، کانال دوم تلویزیون دولتی روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد: سازمان نظارت برمواد غذایی روسیه چندین رستوران شرکت مک دونالد را به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی وامور فنی درشهرهای مختلف این کشور تعطیل کرد.

این اقدام روزچهارشنبه با تعطیلی چهار رستوران مک دونالد درمسکو ازجمله رستوران واقع در میدان پوشکین که نخستین رستوران روسیه پس از فروپاشی شوروی (در سال 1991) بود، آغاز شد.

سپس بازرسی های رستوران های مک دونالد درشهرهای مختلف روسیه آغاز شد و امروز چندین رستوران در شهرهای بزرگ این کشور همچون کالینین گراد، قازان و یکاترینبورگ بسته شد.

براساس اطلاعات رسانه های روسیه، مک دونالد بیش از400 رستوران در شهرهای مختلف روسیه دارد ودرآمد سالانه آن دراین کشور از مرز یک میلیارد دلار فراتر می رود.

روسیه ازروز7ماه اوت جاری در پاسخ به تحریم های آمریکا و کشورهای غربی متحد این کشور، واردات مواد غذایی ومحصولات کشاورزی از این کشور را به مدت یک سال منع کرد.

اروپام*5*391*518*1859
کد N458063