در پیامی به رهبر کاتولیک‌های جهان مطرح شد؛

تاکید آیت‌االه مکارم شیرازی بر ضرورت همکاری بین رهبران ادیان جهان

ايران,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي مکارم شيرازي,داعش

آیت الله ناصرمکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید، با صدور پیامی به رهبر کاتولیک‌های جهان بر ضرورت ارتباط و همکاری بین رهبران ادیان مختلف جهان برای نجات جامعه بشری تاکید کرد.

آیت الله ناصرمکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید، با صدور پیامی به رهبر کاتولیک‌های جهان بر ضرورت ارتباط و همکاری بین رهبران ادیان مختلف جهان برای نجات جامعه بشری تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، این مرجع تقلید در این پیام خطاب به عالیجناب پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان، آورده است:

«اخیرا برخی مقامات واتیکان از علمای جهان اسلام درخواست کرده‌اند تا در برابر حملات وحشیانه گروه تکفیری داعش علیه مسیحیان و اقلیت‌های دینی در شمال عراق، موضع‌گیری کنند.

جنابعالی نیز پیامی به دبیرکل سازمان ملل فرستاده‌اید و از ایشان خواسته‌اید تا تمام امکانات خویش را برای جلوگیری از خشونت علیه مسیحیان و اقلیت‌های دینی استفاده کند.

اینجانب ضمن استقبال از این پیشنهاد، قویا این حملات وحشیانه را محکوم می‌کنم و از تمام مسلمانان جهان می‌خواهم این جنایات ضد انسانی را محکوم کنند و در این راستا دو نکته را به عرض می‌رسانم:

گروه های تکفیری بزرگترین بلای جان بشریت امروز، فارغ از نوع دین و ملیت آن‌هاست؛ ما این خطر را سال‌هاست فریاد می‌کنیم، بنده سه سال قبل در دیدار خود با رییس محترم شورای پاپی واتیکان با اشاره به خطر گروه‌های تکفیری به ایشان گفتم؛ ˈمن هفته ای نیست که در صحبت‌هایم کارهای این عده از افراطیون را محکوم نکنم... اعمال این اقلیت افراطی را نباید به حساب اسلام گذاشت.

به تصریح قرآن مجید پیامبر اسلام رحمت برای همه جهانیان است، ولی متاسفانه بسیاری از رهبران سیاسی و دینی جهان نه تنها در برابر این پدیده شوم سکوت کردند، بلکه بعضا به حمایت و تایید عملی آن پرداخته‌اند. اگر حمایت های مالی و تدارکاتی و تسلیحاتی برخی کشورهای غربی و دولت های سرسپرده منطقه نبود، گروه داعش و امثال آن امکان ادامه حیات و جنایت و خونریزی وسیع پیدا نمی‌کردند.

بنده متقابلا انتظار دارم مواضع واتیکان در دوره جنابعالی در برابر ظلم ها و فجایعی که به نام های مختلف انجام می‌شود، صریح‌تر و شفاف‌تر باشد، خواه ظلم علیه اقلیت‌های مسیحی در کشورهای اسلامی انجام شود و یا اقلیت‌های مسلمان در کشورهای غربی و امثال آن.

از خداوند متعال برای جنابعالی موفقیت و برای همکارانتان نیز توفیقات بیشتر خواستارم.»

انتهای پیام

کد N457825