رئیس سازمان اطلاعات ترکیه: دولت برای موفقیت مذاکرات صلح با کردها مصمم است

رئیس سازمان ملی اطلاعات ترکیه در دیدار با رهبر حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) گفت که دولت آنکارا به دنبال به نتیجه رسیدن مذاکرات صلح با کردها است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، هاکان فیدان، رئیس سازمان ملی اطلاعات ترکیه با عبدالله اوجالان رهبر حزب کارگران ترکیه در زندان دیدار کرد.

روزنامه جمهوریت ترکیه گزارش داد: آنچه دیدار فیدان با اوجالان را مورد توجه قرار داده این است که این دیدار پس از انتخابات برای اولین بار در 18 ماه گذشته صورت گرفته است.

در گزارش این روزنامه آمده است: این اطمینان به اوجالان داده شده که اردوغان همچنان یکی از افراد اصلی پیگیری کننده فرایند صلح با کردها خواهد بود.

در همین حال این روزنامه در گزارش خود با اشاره به اینکه احمد داوود اوغلو به عنوان اصلی ترین گزینه جایگزینی برای نخست وزیری ترکیه است از فیدان نیز به عنوان گزینه احتمالی برای تصدی سمت ریاست دستگاه دیپلماسی ترکیه یاد کرد.

گفته می‌شود دیدار فیدان با اوجالان با این هدف صورت گرفته که به رهبر حزب کارگران کردستان ابلاغ شود که فرآیند مذاکرات صلح بدون توجه به جابه جایی‌ها پیگیری خواهد شد.

انتهای پیام

کد N457817