تظاهرات کردهای مقیم ایتالیا علیه داعش

کردها,ایتالیا

رم - ایرنا - کردهای مقیم شهر میلان در شمال ایتالیا علیه جنایات گروه تروریستی - تکفیری داعش در عراق و سوریه تظاهرات کردند.

به گزارش ایرنا، ده ها نفر از کردهای مقیم میلان با شعار ˈقتل عام غیرنظامیان کرد توسط جنایتکاران داعش بس استˈ علیه جنایات داعش در سوریه و عراق، در میدان مرکزی این شهر راهپیمایی کردند.

تظاهرکنندگان علیه تروریست های داعش شعار داده و یادآور کشتار سه هزار ایزدی درسنجار و همچنین ربوده شدن و تجاوز علیه زنان و کودکان در میان اقلیت های قومی در عراق شدند.

معترضین همچنین با اشاره به اوضاع اضطراری انسانی در عراق و صدها هزار آواره و پناهنده، از جامعه بین المللی بویژه ایتالیا به عنوان رییس دوره ای اتحادیه اروپا خواستار اقدامی واقعی و به موقع برای متوقف کردن خشونت تروریست ها شدند.

کردهای مقیم شهر میلان که حدود سه هزار نفر برآورد می شوند در اعلامیه ای از تمام انجمن ها، سازمان های سیاسی، جامعه مدنی و خبرنگاران خواستار اطلاع رسانی و حساس کردن افکار عمومی و ایجاد فشار به دولت برای مداخله جهت محکوم و متوقف کردن کمک ها به تروریست های داعش شدند.

این در حالی است که پارلمان ایتالیا روز گذشته به درخواست وزرای خارجه و دفاع این کشور چراغ سبز ارسال کمک های تسلحیاتی به کردهای عراق را روشن کرده است و بزودی این سلاح ها ارسال خواهند شد.

اروپام *1*461** 1337
کد N457778