نتانیاهو خواستار تشکیل محور منطقه‌ای علیه مقاومت شد

اسراييل,حماس,غزه,مقاومت,نتانياهو

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در کنفرانسی مطبوعاتی در مقر وزارت جنگ در تل‌آویو خواستار تشکیل محور منطقه‌ای علیه مقاومت در نوار غزه شد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در کنفرانسی مطبوعاتی در مقر وزارت جنگ در تل‌آویو خواستار تشکیل محور منطقه‌ای علیه مقاومت در نوار غزه شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در کنفرانسی مطبوعاتی تاکید کرد که تغییرات منطقه‌ای فاجعه‌باری در حال رخ دادن است که هدف نهایی از این تحولات ایجاد چشم‌انداز سیاسی تازه‌ای در منطقه است. وی مدعی شد که تمامی کشورهای عربی بر علیه قطر، ترکیه و ایران هم‌پیمان شده‌اند.

نتانیاهو مصر، کشورهای عربی و تشکیلات خودگردان را محور اعتدال خواند و تأکید کرد که با همکاری آن‌ها محوری را بر علیه مقاومت تشکیل خواهد داد.

وی همچنین اظهار داشت که جنگ در غزه به پایان نرسیده و اسرائیل همچنان به مقابله با حماس، جهاد اسلامی و حزب‌الله ادامه می‌دهد.

نخست‌وزیر اسرائیل بار دیگر مدعی شد که زیرساخت‌های مقاومت در جنگ اخیر خسارت‌های زیادی دیده است و ارتش توانسته بسیاری از تونل‌های مقاومت را تخریب و سامانه گنبد آهنین نیز بخش عمده‌ای از موشک‌های شلیک شده به مناطق صهیونیستی را منهدم کرده است. وی همچنین مدعی شد که اسرائیل ضربه سنگینی به حماس در کرانه باختری وارد کرده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، بنیامین نتانیاهو به سوال یکی از خبرنگاران در مورد سرنوشت فرمانده کل گردان های قسام پاسخ مشخصی نداد و صرفا تصریح کرد که تمامی رهبران حماس مورد هدف خواهند بود.

نتانیاهو بار دیگر ضمن بیان این که هدف از جنگ غزه بازگرداندن آرامش به مناطق جنوبی اراضی اشغالی است، تصریح کرد: هیچ مشکلی میان ما و آمریکا وجود ندارد و من روز گذشته با وزیر خارجه آمریکا تلفنی گفت‌وگو کردم.

از سوی دیگر، موشه یعالون، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز در این کنفرانس مطبوعاتی مدعی شد که آتش‌بس موقت 24 ساعته را حماس نقض کرده است.

موشه یعالون افزود: هدف ما از جنگ بازگرداندن آرامش به اراضی اشغالی است و تا زمان تحقق اهداف خود جنگ را متوقف نمی‌کنیم.

یعالون اظهار داشت: ما آماده جنگی طولانی با حماس شده‌ایم و تمامی گزینه‌ها از جمله حمله زمینی به غزه مطرح خواهد بود.

انتهای پیام

کد N457771