شورای امنیت خواهان از سرگیری مذاکرات میان اسرائیل و فلسطین شد

شوراي امنيت

شورای امنیت با صدور بیانیه‌ای خواهان از سرگیری مذاکرات میان دو طرف اسرائیلی و فلسطینی برای دستیابی به یک آتش بس پایدار شد.

شورای امنیت با صدور بیانیه‌ای خواهان از سرگیری مذاکرات میان دو طرف اسرائیلی و فلسطینی برای دستیابی به یک آتش بس پایدار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه خبری الجزیره، در بیانیه شورای امنیت در نشست روز چهارشنبه خود از فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها خواسته شده است تا مذاکرات را برای دستیابی فوری به یک آتش بس دائمی در نوار غزه از سر بگیرند.

در ادامه این بیانیه آمده است: شورای امنیت به صورت کامل از طرح مصر برای ایجاد آتش بس میان اسرائیل و فلسطین حمایت می‌کند و نسبت به از سرگیری خشونت‌ها میان دو طرف بسیار نگران است.

در بیانیه شورای امنیت تاکید شده است: مذاکرات میان اسرائیل و فلسطین برای دستیابی به یک آتش بس پایدار آغاز شود.

پیشتر مصر از دو طرف اسرائیلی و فلسطینی خواسته بود تا به آتش بس دو جانبه پایبند بوده و مذاکرات را ادامه دهد.

ارتش اسرائیل روز سه شنبه حملات خود را علیه نوار غزه بنا به دستور بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی از سر گرفت.

نتانیاهو هیات مذاکره کننده اسرائیلی را از قاهره فراخواند چرا که اعلام کرده بود سه فروند موشک به مناطق اسرائیلی اصابت کرده است.

این در حالی است که موسی ابومرزوق، معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس سخنان نتانیاهو را رد کرده و اعلام کرد که این سخنان تنها بهانه‌ای برای هدف قراردادن محمد الضیف، یکی از فرماندهان گردان عزالدین قسام به شمار می‌آید.

انتهای پیام

کد N457680