حمایت ایتالیا از عراق در جنگ با تروریسم

عراق,ایتالیا

نخست وزیر ایتالیا در جریان دیدار با مسئولان عراقی از حمایت کشورش از بغداد در جنگ با تروریسم خبر داد.

نخست وزیر ایتالیا در جریان دیدار با مسئولان عراقی از حمایت کشورش از بغداد در جنگ با تروریسم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت خبری سومریه نیوز، ماتئو رنتسی، نخست وزیر ایتالیا در جریان دیدارهای خود با مسئولان عراقی از جمله نوری المالکی نخست وزیر سابق این کشور در خصوص روابط دو جانبه و روند جنگ با تروریست‌ها بحث و تبادل نظر کرد.

مالکی عنوان داشت: ما روابط خوبی با ایتالیا در زمینه‌های اقتصادی و انرژی و همچنین آموزش نظامی داریم و معتقدیم که این روابط می‌تواند بیش از پیش گسترش پیدا کند.

مالکی همچنین تاکید کرد: دموکراسی در عراق در مسیر خود حرکت می‌کند با آنکه روند دموکراسی در این کشور همچنان نوپا است هر زمان که اختلافی در میان ما به وجود آمد مواضع خود را براساس چارچوب‌های دموکراتیک اعلام کردیم.

نخست وزیر ایتالیا همچنین با حیدرالعبادی، نخست وزیر مکلف عراق دیدارکرده و دو طرف مسائل مربوط میان دو کشور را بررسی کردند.

فواد معصوم، رئیس جمهور عراق نیز نشستی با نخست وزیر ایتالیا برگزار کرد.

وی در این نشست عنوان داشت: معادله‌ها در حال حاضر در حال تغییر است و شاهد تلاش‌های کشورهای اتحادیه اروپا و آمریکا برای کمک رساندن به عراق برای رویارویی با تروریست‌ها هستیم.

معصوم همچنین از کمکهای نظامی ایتالیا از نیروهای عراقی برای رویارویی با تروریست‌ها قدردانی کرد و از این کشور و جامعه بین الملل خواست تا برای رویارویی با تروریسم با بغداد همکاری کنند.

نخست وزیر ایتالیا در جریان این دیدارها بر حمایت کشورش از عراق در جنگ با تروریسم تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N457671