عبدالله گل "با دلخوری" ازکاخ ریاست جمهوری ترکیه رفت

تركيه

رئیس جمهوری ترکیه در پی اتمام دوره ریاست خود به همراه بانوی اول این کشور کاخ ریاست جمهوری را ترک کرد.

رئیس جمهوری ترکیه در پی اتمام دوره ریاست خود به همراه بانوی اول این کشور کاخ ریاست جمهوری را ترک کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه حریت، عبدالله گل، رئیس جمهوری در پایان دوره ریاست جمهوری خود در سخنانی در مقر کاخ ریاست جمهوری این کشور نسبت به آنچه "بی‌احترامی" از سوی رسانه‌های این کشور خواند، ابراز ناخرسندی کرد.

همسر گل نیز در اقدامی نادر با ابراز خشم و ناراحتی از منتقدان رئیس‌جمهور ترکیه گفت که همسرش در زمان قدرت در معرض بی‌احترامی و افترا قرار گرفته است.

از آنجا که عبدالله گل همواره در انتخاب کلماتش بسیار دقت به خرج می‌دهد شکایت خیرالنساء، همسر گل در سخنرانی خداحافظی تا حدودی عجیب بود. خیرالنساء دخالت چندانی در امور سیاسی از زمان روی کار آمدن وی به عنوان رئیس‌جمهور ترکیه در سال 2007 نداشت. با این حال در گفتگو با خبرنگاران ترک گفت: همه آنچه گفته و نوشته شده را دیده‌ایم. عبدالله اینترنت و گفتگو با رسانه‌ها را برای ممانعت از آزار بیشتر ما متوقف کرد . با این حال در معرض افتراهای زیادی قرار داشت و نسبت به وی بی احترامی زیادی روا شد.

براساس گزارش روزنامه حریت در همین حال رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری جدید ترکیه درها را برای بازگشت عبدالله گل به حزب عدالت و توسعه بسته است که این موضوع نیز ناخرسندی عبدالله گل را به دنبال داشت.

در عین حال کمپین رسانه‌ای در ترکیه علیه عبدالله گل و همکاران وی در مقر ریاست جمهوری به راه افتاده که این موضوع نیز بر ناراحتی وی تاثیر داشت.

رئیس جمهوری ترکیه و همسرش اعلام کردند که این کمپین نمودی از بی‌احترامی و گستاخی است.

انتهای پیام

کد N457670