۰

قوامی: وزیر جدید علوم باید در مقابل بی‌قانونی‌ها محکم بایستد

  • ۹بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
ايران,محمدعلي نجفي,رضا فرجی دانا,استيضاح وزير علوم,وزير علوم

یک عضو بنیاد باران گفت: وزیر جدید علوم باید برنامه‌های وزیر علوم استیضاح شده را ادامه دهد.

یک عضو بنیاد باران گفت: وزیر جدید علوم باید برنامه‌های وزیر علوم استیضاح شده را ادامه دهد.

حجت الاسلام و المسلمین ناصر قوامی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این‌که «برطبق قانون اساسی استیضاح حق نمایندگان مجلس است» در عین حال ابراز عقیده کرد: برخی نمایندگان از این ابزار سوءاستفاده کرده و یکی از بهترین وزرای دولت را استیضاح کردند.

وی افزود: به نظر من فرجی دانا باید محکم‌تر در مقابل بی‌قانونی‌هایی که در وزارت علوم رخ داد می‌ایستاد؛ زیرا در این بی‌قانونی‌ها هم حقوق دانشجویان تضییع و هم از بیت‌المال سوءاستفاده شده بود.

وی با انتقاد از سیاسی‌کاری‌های بخشی از نمایندگان مجلس و تاکید بر این‌که اگر استیضاحی هم صورت می‌گیرد باید ارزیابی عملکرد‌ها باشد نسبت به احتمال بروز مشکلات بین دولت و مجلس در آینده، ابراز نگرانی کرد.

این عضو بنیاد باران اظهار کرد: وزیر علوم بعدی باید اساتید و دانشجویانی را که به صورت غیرقانونی از تدریس و تحصیل محروم شده‌اند را به دانشگاه‌ها بازگرداند و آزادی سیاسی را به دانشگاه بیاورد؛ زیرا دانشگاه بدون آزادی زنده نمی‌ماند.

وی با اشاره به بورسیه‌های غیرقانی اظهار کرد: عده‌ای با معدل‌های سیزده به هیئت علمی دانشگاه راه یافته‌اند، وزیر بعدی باید در مقابل این بی‌قانونی‌ها محکم بایستد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.