قوامی: وزیر جدید علوم باید در مقابل بی‌قانونی‌ها محکم بایستد

ايران,محمدعلي نجفي,رضا فرجی دانا,استيضاح وزير علوم,وزير علوم

یک عضو بنیاد باران گفت: وزیر جدید علوم باید برنامه‌های وزیر علوم استیضاح شده را ادامه دهد.

یک عضو بنیاد باران گفت: وزیر جدید علوم باید برنامه‌های وزیر علوم استیضاح شده را ادامه دهد.

حجت الاسلام و المسلمین ناصر قوامی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این‌که «برطبق قانون اساسی استیضاح حق نمایندگان مجلس است» در عین حال ابراز عقیده کرد: برخی نمایندگان از این ابزار سوءاستفاده کرده و یکی از بهترین وزرای دولت را استیضاح کردند.

وی افزود: به نظر من فرجی دانا باید محکم‌تر در مقابل بی‌قانونی‌هایی که در وزارت علوم رخ داد می‌ایستاد؛ زیرا در این بی‌قانونی‌ها هم حقوق دانشجویان تضییع و هم از بیت‌المال سوءاستفاده شده بود.

وی با انتقاد از سیاسی‌کاری‌های بخشی از نمایندگان مجلس و تاکید بر این‌که اگر استیضاحی هم صورت می‌گیرد باید ارزیابی عملکرد‌ها باشد نسبت به احتمال بروز مشکلات بین دولت و مجلس در آینده، ابراز نگرانی کرد.

این عضو بنیاد باران اظهار کرد: وزیر علوم بعدی باید اساتید و دانشجویانی را که به صورت غیرقانونی از تدریس و تحصیل محروم شده‌اند را به دانشگاه‌ها بازگرداند و آزادی سیاسی را به دانشگاه بیاورد؛ زیرا دانشگاه بدون آزادی زنده نمی‌ماند.

وی با اشاره به بورسیه‌های غیرقانی اظهار کرد: عده‌ای با معدل‌های سیزده به هیئت علمی دانشگاه راه یافته‌اند، وزیر بعدی باید در مقابل این بی‌قانونی‌ها محکم بایستد.

انتهای پیام

کد N457651