• ۴بازدید

افتتاح دو خط تولید باتری های نظامی پیشرفته با حضور وزیر دفاع

ايران,وزير دفاع

در آستانه 31 مرداد روز صنعت دفاعی با حضور سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، خطوط تولیدی باتری‌های پیشرفته روی- نقره و صنعت تولید مواد اولیه پودر و اکسید نقره در سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در جریان افتتاح این خطوط تولیدی، سردار دهقان طی سخنانی با گرامی‌داشت 31 مرداد روز صنعت دفاعی گفت: امروز از تجمیع فعالیت‌های تحقیقاتی و تولیدی، زنجیره ذخیره‌سازمان‌های پیشرفته نظامی شامل صنایع باتری های حرارتی، باتری‌های سرب اسیدی رزرو و روی - نقره طی یک فرایند برنامه‌ریزی شده کامل شد.

وی افزود: با افتتاح این خطوط ، توانمندی‌های لازم به منظور طراحی‌های پیشرفته محصولات و خودکفایی مواد اولیه مورد استفاده در سامانه‌های دفاعی شامل حوزه‌های موشکی، هوایی، دریایی و زمینی برای تقویت توان بازدارندگی دفاعی حاصل گردید.

وی با بیان این‌که «در این دو خط تولیدی، دفاتر طراحی ، دانش‌های فنی پیشرفته در حوزه‌های سنتز مواد ، الکتروشیمی ، مکانیک ، الکترونیک و روزآمدترین ماشین‌آلات و تجهیزات تولید و تست برای انواع محصولات با ظرفیت‌های مختلف به کار گرفته شده است» تصریح کرد: با این امکانات تمامی نیازهای دفاعی نیروهای مسلح در حوزه ذخیره‌سازی انرژی در مقیاس انبوه و طرح‌های توسعه آتی سامانه‌های دفاعی تامین می‌گردد.

وزیر دفاع گفت: در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با رویکرد مدیریت جهادی، استفاده بهینه از امکانات موجود و بکارگیری ظرفیت‌های علمی و فناورانه در مجموعه صنایع دفاعی و مراکز تحقیقاتی و شرکت‌های دانش‌بنیان در سطح ملی ، گام های بلندی در بی اثر نمودن تحریم‌ها و خوداتکایی صنعتی برداشته شد.

وی در پایان با تشکر و قدردانی از متخصصان زبده و کارآمد صنایع دفاعی در بخش‌های مختلف خاطرنشان کرد: صنایع دفاعی وزارت دفاع با فرهنگ، کار و مدیریت جهادی ضمن تقویت اقتدار ملی و استحکام بنیه دفاعی پشتوانه پیشرفت کشور در سایر بخش‌ها هستند.

انتهای پیام

وبگردی