دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی پیشنهاد داد

برگزاری ایام میلاد فاطمی به مناسبت ولادت پیامبر(ص) و حضرت زهرا(س)

حضرت فاطمه س ,عاشورا,مجمع تقريب,آيت‌الله اراكي

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: مساجد خانه تربیت و فرمانبری هستند و اجتماع در مساجد یعنی جامعه را برای فرمانبری از فرمان آماده کردن.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: مساجد خانه تربیت و فرمانبری هستند و اجتماع در مساجد یعنی جامعه را برای فرمانبری از فرمان آماده کردن.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، آیت‌الله محسن اراکی در مراسم اختتامیه کنگره پیامبراعظم(ص) و افتتاحیه جشنواره ملی فرهنگی هنری اسوه حسنه در کرمان اظهار کرد: جوامع اسلامی باید درمان را از یاد، نام و سخن پیامبر اسلام(ص) بگیرند. اولین نمای هویت شکل گرفته بر مبنای اطاعت رسول خدا(ص) وجود امام علی(ع) است.

وی تصریح کرد: جوامع هویت خود را از فرمانبری فرمانروایان می گیرند و معتقدیم ولایت از آن خداوند است و حق امر و نهی برای خداست و باید فرمانروا موید و منصوب از سوی خدا باشد تا فرمان از سوی خدا باشد. هویت هر جامعه‌ای را فرمانروایان می‌سازند و وجود نبی اکرم(ص) عنوان هویت جامعه اسلامی است و با پیروی از ایشان می‌شویم یک محمد کوچک و در روایات است که نام همه مومنان در روز قیامت محمد است.

وی گفت: دشمنان می‌خواهند هویت حقیقی ما را لگدمال کرده و از ما بگیرند.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به 30 مرداد روز جهانی مسجد نیز افزود: خانه مرکزی جامعه اسلامی که خانه هویت‌سازی و تطهیر است، خانه علی(ع) و فاطمه(س) و مسجد مرکزی است. مساجد خانه تربیت و فرمانبری هستند و اجتماع در مساجد یعنی جامعه را برای فرمانبری از فرمان آماده کردن.

وی اظهار کرد: تقوی روح حاکم جامعه اسلامی است و روح تقوا امام است. زمانی که جامعه با یک هویت باشد، می‌شود وحدت. رنج هر مسلمانی در هر گوشه دنیا رنج ماست و اگر هویت اسلامی داشته باشیم، نیاز مسلمانان دیگر نیاز ماست. امیدواریم خداوند نعمت وحدت و یکدلی حول محور قرآن، رسول اکرم(ص) و اهل بیت(ع) را برای ما نگه دارد.

وی گفت: اندیشه‌های مبتکرانه‌ای در استان کرمان وجود دارد و باید مسوولان فرهنگی استان کارهای بین‌المللی داشته باشند و در این زمینه آماده همکاری هستیم. این مناسبت‌ها هویت‌ساز است و این گردهمایی‌ها پیوند هویت محمدی(ص) را در بین ما محکم و ریشه‌دار و به این هویت آشناتر می‌کند.

اراکی گفت: پیشنهاد می‌کنیم به مناسبت ولادت پیامبر(ص) و حضرت زهرا(س) ایام میلاد فاطمی برگزار کنیم و بزرگداشت این وجود مقدس را داشته باشیم. هویت الهی و نورانی رسول اکرم(ص) باید از طریق حضرت فاطمه(س) به جامعه سرایت پیدا کند و باید به میلاد این بانو اهتمام ویژه داشته باشیم.

وی افزود: نهضت عاشورا مخصوص شیعه نیست. ذلت جامعه اسلامی از عاشورا آغاز شد و فاجعه امروز مسلمانان از آن روز است؛ لذا مسئله جامعه مسلمین است و مختص شیعه نیست. عاشورا مسئله اسلامی صرف و اسلامی عام است و همه باید حول محور عاشورا باشیم و این نهضت را تبیین کنیم. باید بزرگداشت اسلامی عاشورا برگزار کنیم که اهل سنت نیز مشارکت داشته باشند.

در این مراسم از کتاب مجموع مقالات برگزیده کنگره پیامبراعظم(ص) رونمایی شد.

انتهای پیام

کد N457529

خواندنی از سراسر وب