آیت الله اراکی: اقتدار جامعه اسلامی به وحدت آن است

ايران,مجمع تقريب,آيت‌الله اراكي

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: قطعا دشمن جامعه ما را مورد هدف قرار داده و در تلاش است بذر نفاق را در جامعه بیفشاند؛ باید از هرگونه تلاش دشمن جلوگیری و وحدت را بیش از گذشته مستحکم کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، آیت الله محسن اراکی در نشست خبری در کرمان اظهار کرد: وحدت جهان اسلام یکی از مهم ترین اهداف رسالت اسلامی است و ماموریت پیامبر اعظم(ص) ایجاد وحدت بین مردم بوده است.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین ماموریت‌های نظام اسلامی، رهبری و همه دغدغه داران خدمت به مردم، وحدت و یکپارچگی نظام اسلامی است و وحدت را اساس اقتدار جوامع اسلامی می‌دانند.

وی تصریح کرد: دشمنان نیز متوجه وحدت جامعه اسلامی شده و می‌دانند اقتدار جامعه اسلامی به وحدت آن جامعه است و تلاش زیادی در راستای پراکنده‌سازی جامعه اسلامی و گسترش خصومت و افشاندن بذر کینه و دشمنی بین گروها و مذاهب و اقوام می‌کنند.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی اظهار کرد: دشمنان در بعد سیاسی، تبلیغاتی و فکری کار بسیار گسترده‌ای در راستای دشمنی و جداسازی ملت‌ها و مذاهب اسلامی از هم و پراکنده‌سازی ملت‌ها و به خصومت انداختن مذاهب با هم و ایجاد جنگ‌های فرقه ای می‌کنند. آن‌چه امروز در عراق، سوریه، افغانستان و پاکستان شاهدیم و در حال سرایت به برخی کشورها نظیر مالزی و اندونزی است نشان دهنده این توطئه گسترده است که توسط کارگزار استکبار یعنی صهیونیسم عملی می‌شود.

وی افزود: باید تلاش کنیم وحدتی که به لطف انقلاب اسلامی و رهبری انقلاب به وجود آمده، مستحکم‌تر و گسترده‌تر شده و از هر عامل تفرقه جلوگیری و هوشیارانه با مسائل برخورد کنیم و متوجه نقشه دشمن باشیم.

وی تصریح کرد: قطعا دشمن جامعه ما را مورد هدف قرار داده و در تلاش است بذر نفاق را در جامعه بیفشاند، باید از هرگونه تلاش دشمن جلوگیری و وحدت را بیش از گذشته مستحکم کنیم.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی اظهار کرد: امروز دشمن با ابزارهای مختلف و جنگ تمام عیار روانی و تبلیغاتی تلاش در گسترش خصومت در جامعه اسلامی دارد. باید تلاش کنیم جوامع گرفتار این آفت را نجات دهیم و گروه‌های دلسوز و جریان‌های با اخلاصی که در کشورهای اسلامی در راه وحدت تلاش می‌کنند، حمایت و پشتیبانی کنیم.

وی گفت: مجمع تقریب در سال‌های گذشته برنامه‌های مختلفی در راستای رفع اختلاف داشته و در بحث وحدت و تقریب تئوری‌های همه‌جانبه ارائه و به آن پرداخته و گنجینه عظیمی از نظریه‌پردازی‌های تقریبی را در اختیار داریم. در کنار جریان‌های تکفیری و تفرقه‌افکن، جریان وحدت‌خواه و منادی وحدت در دنیا بوجود آمده و منادی همبستگی کشورهای اسلامی است که رو به گسترش بوده و ملت‌ها از این جریان حمایت خواهند کرد.

وی اظهار کرد: انجام پروژه‌های تقریبی گسترده، تاسیس جماعت‌های تقریبی در سراسر جهان در کشورهای اسلامی، برگزاری کنفرانس‌های تقریب مذاهب اسلامی در لبنان، پاکستان، اندونزی و ... از اقدامات انجام شده توسط مجمع تقریب مذاهب است.

اراکی تصریح کرد: اجلاس علمای اسلام را طی یک ماه آینده در تهران برگزار خواهیم کرد و امیدواریم این اجلاس به تشکیل اتحادیه علمای حامی مقاومت اسلامی منجر شود. مجمع تقریب با تلاش‌هایی که داشته در حد بسیاری موفق بوده و امیدواریم با افزایش تلاش‌ها شاهد انزوای گروه‌های تکفیری و تفرقه افکن و همچنین شاهد وحدت در جوامع اسلامی باشیم.

وی در ادامه با اشاره به صدور انقلاب اسلامی اظهار کرد: امروز انقلاب اسلامی در فلسطین اشغالی رفته و ارکان صهیونیستی را متزلزل می‌کند و شاهد گسترش مقاومت اسلامی در لبنان هستیم و برای نخستین بار در تاریخ منطقه، مسلمانان موفق شدند شکست بزرگی به صهیونیست تحمیل و آن‌ها را از خاک لبنان خارج کنند. امروز شاهد گسترش انقلاب در عراق هستیم و ارزش‌های انقلاب در عراق حضور دارد و این از نتایج صدور انقلاب است.

وی ادامه داد: گسترش بیداری اسلامی در بسیاری از مناطق دنیا اثر پذیرفته از انقلاب اسلامی بوده و دشمن نیز برای مقابله با انقلاب قدم های جدیدی بر می‌دارد و در فکر توطئه‌های جدید است. رنگ جدید توطئه دشمن همین تفرقه‌افکنی است و با این ابزار به مقابله با جریان انقلاب اسلامی است و شک نداریم این توطئه نیز شکست خواهد خورد.

اراکی تصریح کرد: مجمع تقریب مذاهب اسلامی برنامه‌های گسترده‌ای در بحث گفتمان‌سازی داشته و تشکیل سمینار و نشست‌ها در داخل و خارج از کشور انجام شده است. کار دیگر مجمع تاسیس مرکز گفت‌وگوی بین مذاهب و طوایف اسلامی در حوزه علمیه قم است و اولین جلسه گفت‌وگوی فشرده بین تعدادی از علمای شیعه و سنی طی دو ماه آینده در قم برگزار خواهد شد و هر دو یا سه ماه شاهد یک نشست علمی بین بزرگان مذاهب اسلامی در قم خواهیم بود و این برنامه ها در کشورهای دیگر برگزار می‌شود. نشر گفتمان تقریب در سراسر دنیا از موفقیت های ماست و در این راستا سازمان یونسکو کمیته خاص بین تقریب مذاهب ایجاد کرد.

انتهای پیام

کد N457525