درگیری پلیس اندونزی و مدعیان تقلب در انتخابات/ دادگاه امروز رای می دهد

انتخابات

کوالالامپور- ایرنا -پلیس اندونزی روز پنجشنبه برای متفرق کردن حامیان ˈپراباوو سوبیانتوˈ نامزد شکست خورده انتخابات ریاست جمهوری که مقابل دادگاه قانون اساسی تجمع کرده بودند از گاز اشک آور استفاده کرد.

به گزارش ایرنا، دادگاه قانون اساسی اندونزی تا چند ساعت دیگر رای خود را در خصوص شکایت سوبیانتو و ادعای تقلب در انتخابات ریاست جمهوری این کشور صادر می کند و انتظار می رود ادعاهای تقلب رد و انتخابات تایید شود.

گزارش های رسیده حاکیست معترضان و حامیان نامزد شکست خورده انتخابات که از مدت ها قبل به صورت نوبتی مقابل این دادگاه تجمع می کنند امروز به سمت پلیس حمله کرده و پلیس برای متفرق کردن آن ها از گاز اشک آور و باتون استفاده کرد.

در این درگیری یک نفر مصدوم و برای درمان به آمبولانس منتقل شد.

هزاران پلیس و نظامی دیگر از شب گذشته در اطراف دادگاه قانون اساسی در جاکارتا و حاشیه پایتخت برای مقابله با چالش های احتمالی پس از اعلام رای دادگاه در حالت آماده باش بسر می برند.

حدود چهار هزار پلیس در اطراف دادگاه مستقر شده اند در حالی که صدها تن از حامیان ˈپراباوو سوبیانتوˈ از مدت ها پیش با اهتزاز پرچم به صورت مرحله ای در این محل تجمع می کنند.

حدود 30 هزار نظامی و نیروهای امنیتی نیز برای حفظ امنیت در اطراف پایتخت اندونزی مستقر شده اند.

رسانه های اندونزی گزارش دادند وکلای سوبیانتو اعلام کردند که تلاش آن ها برای اثبات ادعایشان در مورد تقلب در انتخابات تازه آغاز شده است.

سوبیانتو اوایل مردادماه جاری مدعی برخی تخلفات در انتخابات 17 تیرماه ریاست جمهوری اندونزی شد و به دادگاه قانون اساسی این کشور شکایت کرد.

حامیان سوبیانتو مدعی اند وی برنده واقعی انتخابات است و در انتخابات تقلب رخ داده است و آرا باید در ده ها هزار مرکز رای گیری بازشماری شود.

ˈجوکو ویدودوˈ نامزد حزب تلاش دموکراتیک اندونزی پس از شمارش دو هفته ای صندوق های رای با کسب 53.15 درصد آراء به عنوان رئیس جمهور منتخب این کشور برگزیده شد و سوبیانتو 46.85 درصد آراء را کسب کرد.

شاکیان دو انتخابات سال های 2004 و 2009 ریاست جمهوری اندونزی نیز که مدعی تقلب در انتخابات بودند راه به جایی نبردند و دادگاه قانون اساسی رای به تایید انتخابات داد.

آساق**1611
کد N457502