ظریف در دیدار با وزیر امور خارجه کنیا:

کنیا دروازه ورود به قاره آفریقا است 

سیاست خارجی

وزیر امور خارجه گفت: کنیا به عنوان یکی از کشورهای مهم در افریقا ، دروازه ورود به این قاره محسوب می شود و می تواند نقش مهمی در تسهیل ارتباط بین جمهوری اسلامی ایران   و سایر کشورهای افریقائی ایفا کند .

به گزارش خبرگزاری مهر، امینه محمد وزیر امور خارجه و تجارت بین الملل کنیا که برای شرکت در ششمین کمیسیون مشترک جمهوری اسلامی ایران و کنیا به کشورمان سفر کرده است با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و طرفین پیرامون روابط دوجانبه و مسائل منطقه ای و بین المللی رایزنی و گفتگو کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به روابط  تاریخی دو کشور، بر گسترش مناسبات بین جمهوری اسلامی ایران و کنیا در همه زمینه ها بویژه در بخش کشاورزی تاکید کرد .

 محمد جواد ظریف تصریح کرد: کنیا به عنوان یکی از کشورهای مهم در افریقا ، دروازه ورود به این قاره محسوب می شود و می تواند نقش مهمی در تسهیل ارتباط بین جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورهای افریقائی ایفا کند .

وزیر امور خارجه کشورمان بر تداوم رایزنی های سیاسی بین دو کشور در خصوص مسائل گوناگون تاکید و اضافه نمود: ایران و کنیا می توانند در مقابله با تروریسم و افراطی گری از نزدیک همکاری کنند.

خانم امینه محمد، وزیر امور خارجه و تجارت بین الملل کنیا نیز در این دیدار علاقمندی این کشور برای گسترش مناسبات با جمهوری اسلامی ایران را مورد تاکید قرار داد. وی خواستار افزایش حجم روابط تجاری بین دو کشور با توجه به ظرفیتهای ایران و کنیا شد.

وزیر امور خارجه کنیا بر اهميت توسعه صنعت توریسم و جهانگردی بین دو کشور تاکید کرد.