لاریجانی در پاسخ به ایلنا:

اظهارنظر رئیس‌جمهور پس از استیضاح وزیر علوم سنجیده و پسندیده بود

مجلس, علی لاریجانی, فرجی دانا

باید اینگونه موضع‌گیری‌ها را به عنوان پایه‌ای قرار داد که وقتی مجلس در یک موضوعی نظر نهایی داد، این امر عاملی برای حرکت‌های بعدی باشد و همه از آن استقبال کرده و به آن احترام بگذارند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تمجید از اظهارات حسن روحانی پس از استیضاح وزیر علوم توسط مجلس شورای اسلامی گفت: اظهارنظر رئیس جمهور اظهارنظری سنجیده و رویکردی پسندیده بود.


به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (پنجشنبه) در حاشیه مراسم تجلیل از اصحاب رسانه استان قم در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا؛ اظهارات رئیس جمهور پس از جلسه استیضاح وزیر علوم سنجیده‌ ارزیابی کرد و گفت: مجلس به عنوان یک پایگاه اصلی برای اینگونه تصمیم‌گیری‌ها همیشه مواردی از این دست را مورد بررسی قرار می‌دهد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تمجید از مواضع رئیس جمهور درخصوص تصمیم نمایندگان مجلس گفت: باید اینگونه موضع‌گیری‌ها را به عنوان پایه‌ای قرار داد که وقتی مجلس در یک موضوعی نظر نهایی داد، این امر عاملی برای حرکت‌های بعدی باشد و همه از آن استقبال کرده و به آن احترام بگذارند.


لاریجانی اضافه کرد: به نظرم رویکرد رئیس جمهور رویکرد پسندیده‌ای بود و امیدواریم به آینده روابط دولت و مجلس کمک کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به سوال دیگر خبرنگارایلنا مبنی بر اینکه نظر شما راجع به عکس‌العمل یکی از نمایندگان مجلس پس از استیضاح وزیرعلوم و دست نوشته‌ای که روی آن نوشته شده بود "دوپینگ لاریجانی اثر نکرد"، چیست، خندید و گفت: به هر حال چنین مسائلی در مجلس وجود دارد.


رئیس مجلس در ادامه در پاسخ به سوالی پیرامون بسته پیشنهادی دولت برای کاهش سودهای بانکی اظهار داشت: این مساله یکی از موضوعاتی است که از قبل هم در مجلس در مورد آن بحث شده بود.

وی با بیان اینکه یک پایه مهم برای نقش‌آفرینی تولید نقش بانک‌هاست، گفت: در مورد این قضیه قدری تاخیر شده و بانک‌ها هم باید یک استراتژی مهم برای پشتیبانی از بخش‌های تولید در کشور داشته باشند.


رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حمایت بانک‌ها از تولید هم به امور صنعتی و به سایر امور تولیدی مربوط است، تاکید کرد: با شرایط فعلی بدون حمایت بانک‌ها چرخ تولید راه نمی‌افتد.

لاریجانی به سخنان مقام معظم رهبری در ماه رمضان اشاره کرد و گفت: علاوه بر اینکه رهبر معظم انقلاب روی این بحث تاکید دارند از قبل هم چندین بار روی آن بحث شده بود و در حال حاضر دولت بسته‌ای را پیشنهاد کرده که قطعا مجلس از آن حمایت و آن را تقویت خواهد کرد.


وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص معطل ماندن اقدامات مسئولان استان قم در پروژه بزرگ بلوار پیامبر اعظم (بلوار حرم تا حرم) اظهار داشت: پروژه‌هایی که در حال حاضر در قم وجود دارند، دارای این قابلیت هستند که یک خیزش آبادانی را در کل کشور پشتیبانی کنند و طرح ملی پیامبر اعظم از جمله آن طرح‌هاست.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: پروژه بلوار پیامبر اعظم یک مسیرهایی را برای آبادانی کشور باز کرده و همچنین می‌تواند از بسیاری از پروژه‌های دیگر پشتیبانی کند.


لاریجانی تاکید کرد: شهرداری قم باید از این ظرفیت نهایت استفاده را داشته باشد؛ متاسفانه کمی در کار تاخیر شد، اما این ظرفیت کماکان وجود دارد و اگر آن راس اماندهی کنند، می‌تواند بسیاری از پروژه‌های دیگر مربوط به عمران و آبادانی قم را تحت پوشش قرار دهد.

وی افزود: شهرداری و استانداری قم باید در جلسات مختلفی این موضوع را دنبال و این پروژه را ساماندهی کنند.


نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید از توان مردم برای سرمایه‌گذاری در بلوار بزرگ پیامبر اعظم استفاده کرد، گفت: پروژه بلوار پیامبر اعظم یک پروژه ملی و ظرفیت عظیم برای کشور و استان قم است که اگر آن را به همین حالت نگه دارند، خاصیت زیادی برای آبادانی نخواهد داشت. اما اگر آن را به پروژه‌های مختلفی تبدیل کنند و مردم بتوانند در آن سرمایه‌گذاری داشته باشند، هم شاهد آبادانی در این پروژه ملی خواهیم بود و هم پشتیبانی از دیگر پروژه‌های دیگر استان قم خواهد داشت.

وی تصریح کرد: متاسفانه شهرداری قم در انجام مسائل مربوط به پروژه بلوار پیامبر اعظم تاخیر داشته و لازم بوده و هست که از این ظرفیت زودتر استفاده شود؛ وقتی این ظرفیت بالفعل شدة خودش عاملی برای آبادانی اماکن دیگر خواهد شد؛ یعنی ظرفیت‌ساز است و حرکت زنجیرواری را به وجود می‌آورد.


لاریجانی در پایان گفت: من مدام به مسئولان قم و به ویژه شهرداری و مسئولان بلوار پیامبر اعظم توصیه می‌کنم و در جلساتی هم که داشتیم روی این موضوع تاکید شد و دیگر همت خود آنهاست که باید کار را انجام دهند.


کد N457254