دیدار  معاون وزیر خارجه رومانی با معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه

سیاست خارجی

بورلاکو معاون وزیر خارجه رومانی در دیدار با حسین امیرعبداللهیان معاون وزیر خارجه کشورمان پیرامون روابط منطقه ای و بین المللی گفت و گو کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، معاون وزیر خارجه رومانی با اشاره به نگرانی های این کشور از افزایش افراط گرائی و تروریسم بر نقش مهم و تاثیرگذار جمهوری اسلامی ایران در ارتقای امنیت و حل مشکلات جاری در منطقه تاکید کرد و گفت:«تهدیدات ناشی از تروریسم و افراط گرائی در خاورمیانه، نگرانی رومانی و اتحادیه اروپا را افزایش داده است.

وی با اشاره به ظرفیت های جمهوری اسلامی ایران در منطقه افزود:«منطقه در شرایط بسیار حساسی بسر می برد و باید با کمک یکدیگر به برقراری ثبات و امنیت کمک کنیم. در این چارچوب، رومانی در نظر دارد با کشورهای مختلف به ویژه جمهوری اسلامی ایران در این خصوص دیدار و رایزنی داشته باشد.

معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه کشورمان با تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص تحولات منطقه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران تحولات کشورهای منطقه و سیاست های بازیگران در این خصوص را به دقت رصد می نماید و بر اهمیت رایزنی و تبادل نظر با طرفهای منطقه ای و بین المللی برای حل مسائل منطقه تاکید دارد.

وی با اشاره به اهمیت تقویت روندهای سیاسی به منظور تضعیف تفکرات افراطی و مبارزه با ترویسم افزود:«روش های نامتعارف همچون استفاده از گروههای تروریستی برای تاثیرگذاری بر روندهای قانونی و دموکراتیک امری خطرناک است که باید متوقف گردد.