نقض آتش بس و نگرانی بان کی مون ازبازگشت خشونت ها به غزه

آتش بس

نیویورک- ایرنا- درپی شکست آتش بس موقت غزه و حمله مجدد رژیم صهیونیستی ،دبیر کل سازمان ملل با صدور بیانیه ای نقض توافقنامه قاهره و از سرگیری خشونت ها را بشدت محکوم کرد و از طرفین خواست تا بکوشند برای رسیدن به توافق نهایی و بر قراری یک آتش بس دائمی با یکدیگر به تفاهم برسند.

بان کی مون دبیرکل سازمان ملل باصدور بیانیه ای که توسط سخنگوی وی منتشر شد نقض توافقنامه آتش بس انسان دوستانه ای را که با میانجیگیری دولت قاهره به امضای طرفین رسیده بود و قرار بود تا نیمه شب روز سه شنبه ادامه پیدا کند، بشدت محکوم کرد.

وی دراین بیانیه ضمن ابراز ناخرسندی شدید از نقض این قرارداد به طرفین این درگیری ها در مورد مسئولیتی که در مقابل مردم خود دارند هشدار داده است و از آن ها خواسته است تا نگذارند این خشونت ها شدت بیشتری بیابد.

دبیرکل سازمان ملل با ذکر این که مردم غزه به امید برخورداری از یک زندگی بهتر و مردم اسرائیل به امید برخورداری از امنیت دائمی به نتایج این گفتگو ها چشم دوخته اند،از نمایندگان طرفین خواسته در گفتگوها و تصمیم گیری های خود انتظارات این مردم را در نظر داشته و بکوشند تا برای برقرای یک آتش بس دائم و توافق نهایی با یکدیگر به تفاهم برسند.

اروپام-4-541/1547
کد N456959