رایزنی وزرای امور خارجه ایران و کنیا برای گسترش روابط دوجانبه

نایروبی,ظریف

تهران - ایران - وزرای امور خارجه ایران و کنیا ضمن گفت وگو پیرامون روابط دوجانبه و مسائل منطقه ای و بین المللی، بر گسترش روابط دوجانبه تاکید کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، «امینه محمد» وزیر امور خارجه و تجارت بین الملل کنیا که برای شرکت در ششمین کمیسیون مشترک جمهوری اسلامی ایران و کنیا به کشورمان سفر کرده است، روز چهارشنبه با «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد.

وزیر امور خارجه ایران در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی دو کشور، بر گسترش مناسبات بین تهران و نایروبی در همه زمینه ها به ویژه در بخش کشاورزی تاکید کرد.

ظریف تصریح کرد: کنیا به عنوان یکی از کشورهای مهم آفریقا، دروازه ورود به این قاره محسوب می شود و می تواند نقش مهمی در تسهیل ارتباط بین ایران و سایر کشورهای آفریقایی ایفا کند.

وزیر امور خارجه ایران بر تداوم رایزنی های سیاسی بین دو کشور در خصوص مسائل مختلف تاکید کرد و گفت: ایران و کنیا می توانند در مقابله با تروریسم و افراطی گری از نزدیک همکاری کنند.

«امینه محمد» وزیر امور خارجه و تجارت بین الملل کنیا نیز در این دیدار به علاقه مندی کشورش را برای گسترش مناسبات با ایران اشاره کرد و خواستار افزایش حجم روابط تجاری دو کشور با توجه به ظرفیت های تهران و نایروبی شد.

وزیر امور خارجه کنیا در ادامه ضمن مهم خواندن صنعت توریسم و جهانگردی، بر گسترش همکاری های دوجانبه در این دو بخش تاکید کرد.

شبس (1) 1346 **
کد N456909