تمهیدات بلغارستان برای جلوگیری از ورود مهاجران سوری و عراقی

ترکیه,آوارگان

تهران - ایرنا - بلغارستان روز چهارشنبه با اعلام ورود بیش از 10 هزار آواره جنگی به این کشور، از احتمال افزودن بر طول حفاظتی در مرز خود با ترکیه به منظور جلوگیری از ورود غیرقانونی تعداد بیشتری آواره از سوریه و عراق خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از صوفیه، بلغارستان در نظر دارد 130 کیلومتر دیگر به این حفاظ 33 کیلومتری در امتداد مرز خود با ترکیه اضافه کند.

بیش از 10 هزار آواره عمدتا سوری سال گذشته به طور غیرقانونی از ترکیه وارد بلغارستان شدند و مقام های بلغار به منظور جلوگیری از هجوم مهاجران، بیش از یک هزار نیروی پلیس را در امتداد این مرز مستقر کردند.

مقام های بلغاری گفتند که این کشور ممکن است در ماه های آتی به دلیل تشدید درگیری های اخیر در عراق، با سیل مهاجمان مواجه شود.

در همین حال، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل ضمن درخواست از بلغارستان برای اتخاذ ˈسیاست در بازˈ، در مورد بازگرداندن مهاجران توسط این کشور به مرز ترکیه ابراز نگرانی کرده است.

دیده بان حقوق بشر نیز چندی پیش در یک گزارش 76 صفحه ای اعلام کرد که بلغارستان حقوق پناهجویان را با مجبور کردن آنها به عبور از مرز و بازگشت به ترکیه، نقض کرده و از ارائه کمک های انسانی اولیه قصور ورزیده است.

رسانام**9109**5981/1547
کد N456874