امام جمعه اردبیل: از صمیم قلب از شعار اعتدال استقبال و حمایت می کنیم

شعار اعتدال

تهران - ایرنا- نماینده ولی فقیه و امام جمعه اردبیل با بیان اینکه در قضیه استیضاح وزیر علوم انتظار داشتیم که هر دو طرف احساسات و عواطف را کنترل کنند، گفت: از صمیم قلب از شعار اعتدال استقبال و حمایت می کنیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید حسن عاملی عصر چهارشنبه درنشست رییس جمهوری با علما، فضلا و طلاب استان اردبیل با تحسین و تمجید از حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری بخاطر شعار اعتدال دولت یازدهم افزود: رییس جمهوری با شعار اعتدال درصدد معالجه یکی از دردهای بسیار جانکاه انقلاب و نظام اسلامی بوده است.

وی اظهارکرد: تندروها، ارزش نظام و انرژی نظام را ضایع می کنند و دشمن را امیدوار،حرمت ها را شکسته و سرمایه را به هدر می دهند و از همه بدتر باورها را خراب می کنند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با اشاره به جلسه استیضاح وزیر علوم کابینه یازدهم،استیضاح را حق قانونی مجلس دانست و متذکر شد روحانیت از سر دلسوزی وظیفه خود می داند همیشه در صحنه به عنوان مراقب و تذکر دهنده حضور داشته باشد لذا با این وظیفه بسیار خطیر، هیچ وقت نمی توانیم در برابر راه و روش هایی که مبنی بر افشاگری وحشتناک و ارایه اسناد در سایت ها صورت گرفته سکوت کنیم؛ قضیه ای که باید بر آن خون گریست.

عاملی، افشاگری را مصداق تیشه زدن به ریشه و نشان دهنده فقدان بلوغ سیاسی دانست و با بیان اینکه دامن زدن به فضای افشاگری در کشور نه تنها به مصلحت و منفعت کشور نیست، خاطرنشان کرد: این فضا زمینه پذیرش را که رکن اصلی در هدایت مردم است از بین می برد.

وی ادامه داد: کشور از تندروها از هر جناحی که باشد، زخمی است و کرامت ملت بخاطر این فضاها شکسته شده است.

امام جمعه اردبیل با تاکید بر اینکه اعتدال باید در بدنه اجرایی کشور محقق شود،خطاب به رییس جمهوری گفت:نمی خواهیم نامحرمان با اندیشه اعتدال،درحساس ترین پست های مدیریت وارد شوند.

عاملی همچنین از رییس جمهوری خواست تا ضمن حمایت مالی از فعالیت های فرهنگی و تربیتی، دولت برای تقویت حوزه های علمیه سرمایه گذاری کند.

سیام*9254**1856
کد N456866