رییس جمهوری در نشست توسعه و سرمایه گذاری استان اردبیل:

اگر آمریکا تخاصم را کنار بگذارد، شرایط تغییر می کند/ کارآفرینان از حمایت دولت مطمئن باشند

دولت

امروز تلاش داریم با همه دنیا تعامل داشته باشیم و رهبری عزیز هم بر آن تأکید دارند. بنابراین این موضوع صرفاً تصمیم دولت نیست بلکه تصمیم و موضع نظام است و نظام می‌خواهد با همه دنیا و بویژه همسایگان و کشورهای منطقه روابط نزدیک برقرار کند.

رییس‌ جمهوری با تأکید بر اینکه تعامل سازنده با دنیا جزو مهم‌ترین اصول دولت در عرصه روابط خارجی است، تصریح کرد: دولت به دنبال تعامل با جهان است و البته در این میان روشن است که رژیم صهیونیستی را نامشروع می‌دانیم و آن را به رسمیت نمی‌شناسیم و با دولت آمریکا هم اگر بنا بر تعامل باشد، باید تخاصم را کنار بگذارد و در چنین صورتی است که شرایط تغییر خواهد کرد.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در نشست توسعه و سرمایه‌گذاری استان اردبیل به اقدامات دولت در عرصه روابط خارجی به منظور فراهم کردن زمینه‌های لازم برای سرمایه‌گذاری کارآفرینان اشاره کرد و گفت: بدیهی است که روابط خارجی در اختیار سرمایه گذاران و کارآفرینان نیست و دولت در این زمینه مسئولیت دارد و در زمینه سیاست خارجی دولت مصمم به تعامل سازنده با دنیا است.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه باید روابط خارجی از چارچوب مشخص پیروی کند که همه از آن آگاه باشند، اظهار داشت: اگر می‌خواهیم با دنیا تعامل داشته باشیم این تعامل باید روشن و واضح باشد و مقام معظم رهبری نیز در سخنان اخیرشان موضوع تعامل در روابط خارجی را مورد تأکید قرار دادند.

روحانی گفت: امروز تلاش داریم با همه دنیا تعامل داشته باشیم و رهبری عزیز هم بر آن تأکید دارند. بنابراین این موضوع صرفاً تصمیم دولت نیست بلکه تصمیم و موضع نظام است و نظام می‌خواهد با همه دنیا و بویژه همسایگان و کشورهای منطقه روابط نزدیک برقرار کند.

رییس جمهوری خاطر نشان کرد: در روزهای آینده شاهد همکاری بیشتر کشورمان با کشورهای دیگر خواهیم بود و اقداماتی که دولت طی یک سال اخیر در عرصه دیپلماسی به منظور برقراری روابط نزدیک و تعامل سازنده انجام داده در حال به ثمر رسیدن است.

کد N456826

خواندنی از سراسر وب