نماینده مردم مشهد :

تصمیم نمایندگان برای رای به استیضاح پیش از جلسه علنی اتخاذ شده بود/ وزیر علوم نتوانست اعتماد نمایندگان را جلب کند

مجلس

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی گفت: بیشتر نمایندگان پیش از جلسه بررسی استیضاح تصمیم خود را برای دادن رای اعتماد یا عدم اعتماد به وزیر علوم اتخاذ کرده بودند.

نصرالله پژمان فر در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر درخصوص جلسه استیضاح امروز گفت: بخش قابل توجهی از تصمیم سازی ها در خصوص استیضاح وزیر علوم پیش از جلسه علنی امروز صورت گرفته بود.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: استیضاح مسئله ای نیست که بتوان در مورد آن فقط در صحن مجلس تصمیم گرفت، تمام تلاش استیضاح کنندگان این بود که با رایزنی با وزیر علوم با انجام اصلاحاتی دغدغه ها حل شده و کار به استیضاح نرسد.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس اظهار داشت: در جلسه وزیر علوم با آقای لاریجانی نیز فرصتی فراهم شد تا در خصوص برخی مسائل به توافق برسیم که متاسفانه وزارت علوم از این فرصت استفاده نکرد.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بخش قابل توجهی از نمایندگان پیش از جلسه علنی برای رای اعتماد و یا عدم اعتماد به وزیر علوم تصمیم خود را گفته بودند تعدادی از نمایندگانی هم که شک داشتند در جلسه استیضاح تصمیم خود را گرفتند.

پژمان فر گفت: وزیر علوم تلاش کرد در قالب ارائه آمار و قول هایی که به نمایندگان می دهد اطمینان آنان را جلب کند اما رفتارهای گذشته اش حاکی از آن بود که این وعده ها اجرایی نخواهد شد.