فیصل مقداد: جامعه جهانی باید علیه تروریسم وارد عمل شود

سوريه

معاون وزیر خارجه سوریه اعلام کرد: هر کس که علیه دولت سوریه سلاح به دست می‌گیرد تروریست است و جامعه‌ی بین‌المللی باید این افراد را تحت پیگرد قرار دهد.

معاون وزیر خارجه سوریه اعلام کرد: هر کس که علیه دولت سوریه سلاح به دست می‌گیرد تروریست است و جامعه‌ی بین‌المللی باید این افراد را تحت پیگرد قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه روسیه الیوم، فیصل مقداد، معاون وزیر خارجه سوریه اظهارکرد: هرگونه اقدام یکجانبه در مبارزه با گروه‌های تروریستی همچون داعش و جبهه النصره به منزله دخالت در امور داخلی کشورهاست.

وی همچنین از جامعه‌ی بین‌الملل خواست در مبارزه با تروریسم وارد عمل شود.

مقداد تصریح کرد: هماهنگی‌های بین‌المللی در مبارزه با تشکیلات تروریستی همچون داعش و جبهه‌ی النصره باید طبق چارچوب توافق‌ها و قطعنامه‌های بین‌المللی صورت گیرد و هرگونه اقدام یکجانبه علیه تروریسم به منزله مداخله در امور کشورهاست.

فیصل مقداد تصریح کرد: شورای امنیت قطعنامه‌ی شماره 2170 را که شامل اعمال مجازات علیه حامیان گروه‌های تروریستی است، صادر کرد و این قطعنامه نشانگر اراده‌ی جامعه‌ی بین‌الملل در مبارزه با تروریسم است.

شورای امنیت قطعنامه‌ی هفت‌بندی را صادر کرد که در آن به منظور نابودی و خلع سلاح داعش و النصره و افراد وابسته به القاعده اجازه به کارگیری خشونت علیه آنان داده شد.

این شورا همچنین تصمیم گرفت تا اعطای کمک‌های مالی به تروریست‌ها را قطع کند.

مقامات سوریه چندین کشور از جمله ترکیه، تل‌آویو، قطر و عربستان را به حمایت از گروه‌های تروریستی و تحکیم مواضع آن‌ها در منطقه متهم کردند و آنان را در کشتاری که در سوریه اتفاق می‌افتد، شریک دانستند.

انتهای پیام

کد N456345